XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021.

Dziś, w kolejną Niedzielę, przychodzimy do kościoła, aby spotkać się ze wspólnotą parafialną i naszym Zbawicielem. Dziś o godz. 12.30 uroczysta Msza święta, której przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Henryk Nowacki, z okazji 25 lat działalności Oddziału Rycerstwa Niepokalanej, ze względu na panujące warunki pogodowe, będzie odprawiona w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza Niedziela Środków Społecznego Przekazu przypomina o wielu możliwościach komunikowania się, jednak najbardziej potrzebnym człowiekowi jest kontakt osobisty z drugim człowiekiem. Dlatego tak ważne jest nauczanie Jakuba Apostoła: „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. Mądrość zaś zstępująca z góry jest przede wszystkim czysta, dalej – skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy”.

Do szukania „mądrości z góry” zachęcają nas liturgiczne wspomnienia:

• W poniedziałek – wspomnienie świętego Andrzeja Kim pierwszego księdza katolickiego pochodzenia koreańskiego i jego towarzyszy,

• We wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

• W czwartek – wspomnienie świętego Ojca Pio

• W piątek – na wieczornej Mszy św. modlitwy o uzdrowienie.

1. Przyszła Niedziela to Niedziela Synodalna. To także, szczególnie w Szczepanowie,

dzień modlitw za osoby walczące z nałogami. Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie, jak również i w żarliwą modlitwę o trzeźwość własną, naszych bliskich i całego polskiego narodu.Zapisy na wyjazd do Szczepanowa u Ks. Pawła Szpunara.

Rozpoczniemy miesiąc październik a z nim i Nabożeństwa Różańcowe. Prosimy Zelatorów Róż Różańcowych, grupy i stowarzyszenia, aby zapisywać się w Kancelarii na poprowadzenie modlitwy różańcowej. Niech to będzie nasza wspólna modlitwa.

Kancelaria Parafialna jeszcze w tym tygodniu od 16.30, ale już w przyszłym tygodniu będzie czynna od 15.30 do 16.30.

Składamy gorące podziękowania:

• Serdecznie dziękujemy za modlitwy i za każdy życzliwy gest dla naszych przedsięwzięć.

• Dziękujemy za kolejne indywidualne wpłaty na nasze inwestycje.

• Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na nasze prace i ofiary na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.

• Dziękujemy wszystkim dbającym o czystość i porządek na cmentarzu.

• Serdecznie dziękujemy za pomoc i za każdy życzliwy gest dla naszych przedsięwzięć.

1. Zachęcamy do nabywania prasy i Kalendarzy Rolników.

Spotkania grup:

• W poniedziałek o godz. 17.00 będzie miało miejsce poświęcenie nowo otwartego Oddziału Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania „ARKA” w Domu Parafialnym KANA. Poświęcenie poprzedzi wykład Pani Bogny Białeckiej z Poznania na temat: „Zespół Stresu Elektronicznego – jak nadmierny kontakt z ekranem może potęgować problemy psychologiczne”. Wykład jest dla wszystkich chętnych zaznajomienia się z tym problemem.

• W poniedziałek w Radwanie o godz. 19.00 ma spotkanie Grupa Młodzieżowa

• Wtorek – godz. 16.30 – w Ochronce spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zachęcamy kandydatki już od pierwszej klasy. W tym dniu, po Mszy św. wieczornej – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”

• Środa – godz. 19.00 – Grupa Młodzieżowa w Domu Parafialnym KANA. Zapraszamy chętnych z klas VII i VIII

• Czwartek – 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej

• Piątek – po Mszy św.– Śpiewający psalmy, a o 19.00 – Lektorzy

• Sobota 9.00 – Ministranci.

• Zapraszamy chłopców chętnych do służby przy ołtarzu w sobotę na godz. 10.00. Chętni mogą zgłaszać się do Ks. Pawła Szpunara

• Dziś ostatnia NIEDZIELA W REMIZIE. Strażacy OSP Szczucin serdecznie zapraszają w godzinach od 14.00 do 17.30. Można nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, a także reagować w zagrożeniach. Warto odwiedzić Remizę.

• Sołectwo Woli Szczucińskiej organizuje akcję pomocy „Ciacho dla Miłoszka”. Ciasta można dostarczać do Domu Ludowego w Woli Szczucińskiej w piątek i w sobotę od 16.00 do 18.00. Kiermasz ciast w przyszłą Niedzielę w Borkach od 9.00 do 17.00.

W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: śp. Małgorzatę Sajdak. Dobry Jezu a nasz Panie….

„Tylko religijne wychowanie w szkole da naszej młodzieży te cnoty, bez których nie można skutecznie umacniać sprawiedliwości społecznej”. Tak uczył błogosławiony Prymas Tysiąclecia. Nas samych, naszych bliźnich, nasze rodziny, naszą Ojczyznę polećmy opiece św. Michała Archanioła …

wielki_czwartek_9_20130328_1947395232.jpg