16 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Gromadzi nas Chrystus, który także nad nami zlitował się i naucza nas, abyśmy nie byli jak owce nie mające Pasterza. Dziękujmy Jezusowi za te wielką miłość do nas.

2. Także liturgiczne wspomnienia tygodnia przypominają nam o Bożej łaskawości dla nas. W tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek – Błogosławionego Czesława.
W środę – Św. Marię Magdalenę.
W czwartek – Św. Brygidę – patronkę Europy.
W piątek – św. Kingę – patronkę naszej Diecezji.
W sobotę – Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów.

3. W Niedzielę przezywać będziemy uroczystość odpustową. Porządek Mszy Świętych tak jak w wakacyjną niedzielę. O godz. 11. 00 uroczysta suma odpustowa, Odpust to nasze święto dlatego zapraszamy na Mszę Świętą i procesję: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, Panów do baldachimu, poczty sztandarowe, Orkiestrę, Chór, wszystkich gości i parafian. Składka w przyszłą Niedzielę będzie na nasze inwestycje. Skorzystajmy z daru odpustu, czyli darowania nam kar za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Nie zmarnujmy tej szansy dlatego skorzystajmy ze Spowiedzi świętej, która będzie w sobotę od godz. 17. 00. Natomiast chorych i starszych zapraszamy na Spowiedź również w sobotę, ale od godz. 8. 30. O godz. 9. 00 Msza św. dla nich, a od godz. 10. 00 kapłani udadzą się do chorych w domach. Możemy zgłaszać tych chorych w zakrystii lub kancelarii.

4.Serdecznie dziękujemy:
Za kolejne wpłaty na remont organów. Od jutra rozpoczną się dalsze prace przy organach.
Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na Seminarium Duchowne.

5. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę do Częstochowy. Rozpocznie się tradycyjnie 17 sierpnia Mszą św. o godz. 6.00 na placu katedralnym w Tarnowie. Koszty jak w ubiegłym roku. Spotkanie przed pielgrzymką dla połączonej grupy 9 i 10, w Szczucinie, w sobotę 8 sierpnia, po Mszy św. wieczornej.

6. Jak co roku, 7 sierpnia będziemy gościć Pielgrzymów z Rzeszowa. Ponieważ i w tym roku organizujemy wspólny posiłek dla wszystkich pielgrzymów, dlatego ci, którzy zajmują się przygotowaniem do pielgrzymki, odwiedzą w tym tygodniu wasze domy. Przyjmijcie ich życzliwie i tak, abyśmy mogli godnie przyjąć pielgrzymów. Wszystkim angażującym się w organizacje przyjęcia pielgrzymów składamy gorące podziękowania.

7. Po ostatniej kontroli grobów na naszym cmentarzu okazało się, że wiele grobów, piwnic nie ma zapisanej własności. Już wiele razy prosiliśmy o uregulowanie tych spraw w kancelarii parafialnej. Kto nie ma zapisanej własności w Księdze Cmentarnej nie jest właścicielem placu, czy grobu. Plac czy grób należy do Parafii. I tylko w Kancelarii Parafialnej można dokonywać rezerwacji czy zakupu placu czy grobów. Przypominany o tym, aby nie było później pretensji. Prosimy też o usunięcie ławeczek z przejść głównych. Mogą one być z boku, aby nie przeszkadzać w komunikacji po cmentarzu.

8. Próba chóru i orkiestry przed uroczystością odpustową w piątek o godz. 18.30 w kościele.

9. Zachęcamy do zatrzymania się przy naszym kiosku.

10. W dniu 23 lipca KRAMEX rozpoczyna kolejny kurs prawa jazdy.

wielki_czwartek_10_20130328_1471236617.jpg