XI NIEDZIELA ZWYKŁA

12.06.2016.

1. „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!” Zapewne każdy z nas chciałby usłyszeć to zdanie. Módlmy się zatem o wiarę i praktykujmy dobre uczynki. Jaka jest nasza wiara podpowie nam nasze codzienne życie. Dziś o godz. 12.00 w Poradni Rodzinnej rozpocznie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Młodzież Gimnazjalna zaprasza na godz. 18.00, do Domu Parafialnym KANA rodziców, przyjaciół i zainteresowanych na spektakl teatralny: „Kopciuszek w wersji współczesnej”.
2. W liturgii tygodnia;
W poniedziałek – wspomnienie świętego Antoniego z Padwy i Dzień Fatimski w Borkach. We wtorek – wspomnienie błogosławionego Michała Kozala. W środę – wspomnienie błogosławionej Jolanty i czwarta rocznica objęcia Diecezji przez Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. W piątek – wspomnienie świętego Brata Alberta.
Przyszła Niedziela to nasze parafialne spotkania przy ołtarzu Pańskim. Zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 9.00, dzieci na Mszę świętą o godz. 11.00, a Rycerstwo Niepokalanej na Mszę świętą o godz. 12.30. Składka przeznaczona będzie na remont organów. Przyszła Niedziela to także Diecezjalne Święto Rodziny. Biskup Andrzej Jeż zwraca się do nas: Czcigodni Małżonkowie! Drogie Rodziny! W niedzielę 19 czerwca będziemy przeżywać we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej Diecezjalne Święto Rodziny. Jako rodzina diecezjalna zgromadzimy się na starosądeckich Błoniach, by tam przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II – Papieża Rodziny. W tym roku szczególne zaproszenie do pielgrzymowania kieruję do małżonków obchodzących jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Święta sprawowana na Ołtarzu Papieskim w intencji wszystkich rodzin rozpocznie się o godzinie 11.00. W czasie liturgii jubilaci reprezentujący całą diecezję uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
Dodatkową radością przeżywaną w czasie tej liturgii będzie uroczyste ogłoszenie decyzji Stolicy Apostolskiej o uznaniu św. Kingi za patronkę miasta Stary Sącz. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się festyn dla rodzin organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Drodzy Siostry i Bracia! W roku Jubileuszu Miłosierdzia i 1050-tej rocznicy chrztu Polski zapraszam Was serdecznie do wspólnej modlitwy i świętowania w Starym Sączu. Niech nasze pielgrzymowanie będzie żarliwą prośbą zanoszoną do Boga o łaski potrzebne dla wszystkich rodzin. Z nadzieją na spotkanie i z głębokim przekonaniem, że św. Kinga i św. Jan Paweł II wypraszać będą naszym rodzinom łaskę wiary i miłości, z serca Wam błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego
3.Składamy gorące podziękowania:
 Dziękujemy za kolejne ofiary na remont organów.
 Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Dąbrowie Tarnowskiej za pomoc finansową dla naszych parafialnych inwestycji.
 Dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc w naszych parafialnych inwestycjach.
 Przygotowując się do Jubileuszu 700 lat naszej Parafii, chcemy odnowić nasz kościół. Te prace to znaczne kwoty. Pierwszy etap tych prac to kwota prawie 3 miliony złotych. Celem zdobycia finansów na renowację naszego kościoła parafialnego został złożony w Urzędzie Marszałkowskim projekt: „Z architekturą przez wieki – renowacja 4 zabytkowych kościołów diecezji tarnowskiej”. Jednym z nich jest nasz kościół. W oczekiwaniu na decyzje, warto zapewne i swoimi modlitwami wesprzeć te nasze starania.
4.Swoje spotkania mają:
 Ministranci – sobota – 9.00.
 DSM – wtorek – 15.00.
 Grupa młodzieżowa ICHTIS – piątek 18.30.
 Lektorzy – piątek po Mszy świętej wieczornej
 Chór – całość w czwartek – 19.00.
 Zespół muzyczny DEUS RYTHMUS – sobota – 10.30.
 Śpiewający psalmy – czwartek po próbie chóru
 Egzamin klas II Gimnazjum przed Bierzmowaniem – środa od godz. 15.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
 Zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie do 15 czerwca w kancelarii. Przy zapisie płatne 150 złotych.
 Wolontariuszy i rodziny, które złożyły deklaracje przyjęcia pielgrzymów na Tydzień Misyjny do naszej Parafii zapraszamy na wspólne spotkanie po wieczornej Mszy świętej w sobotę 18 czerwca. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym KANA. Z powodu ograniczonej liczby pielgrzymów, rodziny otrzymają zaproszenia. Będzie to spotkanie waz ze służbami Policji i Straży Pożarnej celem zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnej organizacji pobytu pielgrzymów.
 Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 19.00 w kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.
5. Zachęcamy do odwiedzin naszego kiosku.
6. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Michała Misiaszka. Dobry Jezu.....
7. Ponieważ „trudniej się oduczyć, niż nauczyć”, warto może częściej zastanowić się i pomyśleć o swoim życiu. Pomocą jest nam Rok Miłosierdzia. Także Boże błogosławieństwo dopomaga nam z miłością i dobrocią podejmować nasze codzienne sprawy.

wielki_czwartek_4_20130328_1193767613.jpg