NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23.04.2017

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziś także święto Caritasu. Wdzięczność Panu Bogu za tych, którzy mają wyobraźnię miłosierdzia i pracują w parafialnym oddziale Caritas, wyraźmy w naszych modlitwach. Okazją niech będzie dzisiejsza modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Za pobożne odmówienie tej modlitwy możemy zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny. Zapraszamy na godz. 18.00 do Domu Parafialnego KANA na spektakl o Danusi Sidzikównie. „Zachowałam się jak trzeba” napisała przed egzekucją do swojej babci, dlatego warto zobaczyć. Zapraszamy!

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha Patrona Polski. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty. W czwartek Nowenna do Matki Bożej. W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy.

3. Przyszła Niedziela to Niedziela Biblijna. Zapewne w każdym domu znajduje się Księga Pisma Świętego. Przynajmniej w tę Niedzielę zachęćmy się do lektury Pisma Świętego. Składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

4. Zapraszamy do  naszego Kiosku Parafialnego.

5. Składamy podziękowania:
• Z okazji Święta „Caritasu” -  dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją służbą potrzebującym w naszej Parafii i wypełniają dzieła miłosierdzia. Zachęcamy także pozostałych parafian do włączania się w dzieła miłosierdzia i do pomocy ludziom potrzebującym.
• Jeszcze raz dziękujemy wszystkim właścicielom sklepów za wystawienie koszów Caritas w czasie Wielkiego Postu, a wszystkim ofiarodawcom za dary do tych koszów.
• Dziękujemy za ofiary składane na nasze parafialne inwestycje. Kwota złożona w Wielkanoc to  9 968 złotych.
• Dziękujemy  za inicjatywę i prace porządkowe na cmentarzu.

6. Swoje spotkania mają:
• Ministranci – sobota  – 9.00.
• Lektorzy – piątek  po Mszy świętej wieczornej
• DSM i Schola – środa – 15.00
• Śpiewający psalmy – piątek po wieczornej Mszy świętej
• Klasy III Gimnazjum – spotkanie formacyjne – piątek – 18.00. Przypominamy, że w piątek 19 maja o godz. 18.00 przyjęcie Sakramentu Bierzmowania.
• Grupa młodzieżowa z Gimnazjum – w Domu Parafialnym KANA – czwartek –  19.00
• Grupa młodzieżowa  KSM ICHTIS w Domu Parafialnym KANA – piątek – 19.00.
• Zespół muzyczny DEUS RYTHMUS –sobota – 10.00.

7. W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: śp. Alinę Wadas i Czesława Glicę. W środę o godz. 13.00 pogrzeb śp. Kazimiery Juda, mamy Ks. Szczepana Judy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

8. "W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar..." zapisała S. Faustyna w Dzienniczku. Odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia zanurzmy się w Oceanie Bożego Miłosierdzia, i wypraszajmy miłosierdzie dla nas, dla naszych bliższych i dalszych rodaków, i dla całego świata.

wielki_czwartek_10_20130328_1471236617.jpg