III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024.

1. Kolejna Niedziela wielkanocna daje nam okazję do spotkania z Chrystusem, który  obdarza nas swoją prawdą i swoim pokojem. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną. Przez uważną osobistą lekturę Pisma Świętego, a szczególnie Chrystusowej Ewangelii, poznajemy Dobrą Nowinę i samego Jezusa Chrystusa.
  1. Zapraszamy na nasze nabożeństwa. W czwartek na godz. 17.00, na Adorację Najświętszego Sakramentu i Nowennę do Matki Bożej.
  1. Przyszła Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza.  To Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jest to szczególna okazja do dziękczynienia za Ojca Świętego, Biskupów i Kapłanów, a także do serdecznej prośby o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 9.00, dzieci na Mszę świętą o godz. 11.00, a Rycerzy Niepokalanej na Mszę świętą o godz. 12.30. Składka zbierana w tym dniu, będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.  W Radwanie uroczysta Msza św. odpustowa  ku czci Dobrego Pasterza o godz. 10.00.

4. Prosimy o modlitwy:

• Za każdego z nas, abyśmy dawali dobre świadectwo naszej wiary.
  • O potrzebne łaski dla rodzin naszej parafii, zwłaszcza tych, w których jest młodzież przystępująca do Bierzmowania, i dzieci przygotowujące się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

5. Zapraszamy na spotkania:

• Lektorów zapraszamy w poniedziałek na godz. 18.30
  • Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek
  • Grupę Młodzieżową w środę na 18.45
  • Ministrantów w sobotę na godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów na godz. 10.00.

6.  Składamy serdeczne podziękowania za wszelką pomoc w duszpasterskiej trosce o naszą parafię. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane indywidualnie oraz na konto bankowe. Serdecznie dziękujemy za dar ołtarza złożony przez młodzież przystępującą do Bierzmowania i ich rodziców. Dziękujemy za skoszenie trawy i pielęgnację terenu wokół kościoła. Tak dla przypomnienia teren wokół kościoła jest też poświęconym i należy troszczyć się o jego piękno, tak jak i o kościół. Dla wierzących teren poświęcony to teren wyłączony dla jazdy na rowerze i rekreacji.

7. Do naszej Diecezji przybyły relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Peregrynacja relikwii Ulmów trwać będzie do soboty. Samarytanie z Markowej dają nam piękny, ponadczasowy przykład miłości Boga i człowieka. W piątek relikwie przybędą do parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. O godz. 17.00 będzie powitanie relikwii i sprawowana Msza św. pod przewodnictwem biskupa Artura Ważnego. Następnie będzie czuwanie, zakończone Apelem Jasnogórskim. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Szczucinie organizuje wyjazd na to wydarzenie. Chętni na wyjazd proszeni są o kontakt z Panią Prezes do środy. Wyjazd w piątek o godz. 16.00.

8.Zakończyła się peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Szczucińskiej w Lubaszu. Mieszkańcom dziękujemy za votum wdzięczności za peregrynację. W czwartek po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się peregrynacja na ulicy 1 Maja i przyległych ulic.

9. Pożegnaliśmy w naszej parafialnej wspólnocie śp. Zbigniewa Warzechę i śp. Eugeniusza Międlarza. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. „Będziesz Biblię nieustannie czytał. Będziesz ją kochał więcej niż rodziców. Więcej niż mnie. Nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jednej Księgi”. Na takie umiłowanie Słowa Bożego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

wielki_czwartek_4_20130328_1193767613.jpg