4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.04.2016 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy za dobrych Pasterzy w naszej Ojczyźnie: św. Wojciecha, św. Stanisława Biskupa i Męczennika, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę, św. Jana Pawła II. W tym roku dziękujemy za Dobrawę i Mieszka I. Dziękujemy za chrzest święty przyjęty 1050 lat temu. I modlimy się o naszą wiarę, nadzieje i miłość wyrażającą się w naszych codziennych sprawach. Prosimy, aby każdy z nas był dobrym dla siebie i dla bliźnich. Modlimy się też za kapłanów, którzy nam służą. Wypraszamy nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Dzisiejszą składką wspieramy nasze Seminarium Duchowne.
2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 We wtorek jedenasta rocznica wyboru papieża emeryta Benedykta XVI.
 W sobotę uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.
3. Składamy podziękowania:
• Dziękujemy za prace porządkowe na cmentarzu i wokół cmentarza. I kolejny raz prosimy o uszanowanie spoczywających na cmentarzu, bo maja prawo do godziwego spoczynku. I prosimy o uszanowanie pracy ludzi, którzy starają się, aby na cmentarzu był porządek. Już od dawna wiadomo, gdzie jest miejsce na śmieci.
• Dziękujemy druhom Strażakom, którzy udali się na pielgrzymkę na Jasna Górę i tam razem z Biskupem Tarnowskim, Księżmi Kapelanami Strażaków, modlą się także i za nas.
• Dziękujemy wszystkim tym, którzy złożyli indywidualne ofiary na remont organów.
• Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli. Uzbierała się kwota 8 740 zł.
4. Spotkania grup:
 Ministranci – sobota – 9.00.
 DSM i Schola – wtorek - 15.00.
 Grupa młodzieżowa ICHTIS w Domu Parafialnym KANA – piątek – 18.30.
 Lektorzy – piątek po Mszy świętej wieczornej
 Chór – w głosach w czwartek – 19.00, a całość – sobota 10.00.
 Zespół muzyczny DEUS RYTHMUS –sobota – 10.30.
 Śpiewający psalmy – sobota po próbie chóru
 W piątek rozpoczyna się przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na uroczyste wręczenie krzyży na Mszy świętej o godz. 18.00. W sobotę od godz. 17.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z Sakramentu pokuty.
 W sobotę w Bolesławiu o godz. 18.00 Dekanalne czuwanie Młodych przygotowujące do ŚDM Karków 2016. Wyjazd ze Szczucina o godz. 17.30. Chętni zgłaszają się u księży katechetów, do czwartku.
 Zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie do 15 czerwca w kancelarii
5. Pożegnamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej śp. Franciszka Marszałka. Dobry Jezu.....
7. „Powołanie to działanie Opatrzności, w którym Bóg wybiera osobę do służby i daje jej określone zdolności” ( Daniel Comboni) Dziękujmy za kapłanów, którzy swoja posługą przybliżają nam Boga. Prośmy o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne, aby wszyscy ludzie, na całym świecie, mogli cieszyć się bliskością Boga.

wielki_czwartek_15_20130328_1899809801.jpg