II NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2017

1.   „Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym”. Takie jest świadectwo Jana Chrzciciela o Jezusie. Podobne mają być i nasze świadectwa wiary. W tym roku liturgicznym, wzywającym każdego z nas: „idźcie i głoście”, tym bardziej powinniśmy starać się o jasne i czytelne świadectwo naszej wiary. Okazją jest tradycja kolędowania.

2.   Jesteśmy Kościołem czyli jedną Bożą rodziną. W środę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy za wstawiennictwem patronów tego tygodnia. We Wtorek wspomnienie św. Antoniego, w Czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę wspomnienie  św. Agnieszki. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze Babcie. W Czwartek zapraszamy na Nowennę do MB. W przyszłą Niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Dziadków, a na godzinę 16.00 zapraszamy na Koncert Noworoczny do Hali Widowiskowo - Sportowej. Składka w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na ubezpieczenie budynków parafialnych.

3.   Przypominamy, że od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy deklarować przekazanie 1 % naszego podatku na rzecz „Caritas” Diecezji Tarnowskiej.  Jest to instytucja pomagająca potrzebującym, dlatego zwracamy się do podatników o taką pomoc dla „Caritas”.

4.   Składamy serdeczne podziękowania:

Ø Za wszelką pomoc w organizowaniu X już Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Kolędowego „Kolęda hej”.  Dziękujemy za przekazane rzeczy na Festiwalową aukcję lub losy.

Ø Dziękujemy Panom Radnym z Rady Duszpasterskiej, Sołtysom i innym organizatorom przyjmowania Kapłanów po kolędzie.

Ø Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Kapłanów z kolędą w Waszych domach. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

Ø Dziękujemy za wsparcie remontu organów i wasze dzisiejsze ofiary.

5.   W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Czesława Dzięgla i Mikołaja Domagałę. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

6.   Wizyta duszpasterska – kolęda:

Poniedziałek – 16.01.2017

2. Szczucin, ul. Kościuszki od P. Mazur do Rynku
  3. Łęka Żabiecka
  4. Lubasz Środek za torami – dokończenie

7.   „Nie szukaj Boga w niebie, bo On jest tu, blisko ciebie” – mawiał błogosławiony Michał Sopoćko. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które pomaga otwierać się na Bożą obecność.

wielki_czwartek_13_20130328_1558090783.jpg