14 NIEDZIELA ZWYKŁA 05.07.2020 r.

1. Uczcie się ode Mnie, ... a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych”. Zapewnia nas dziś Jezus. Zwłaszcza w tym trudnym czasie, potrzeba nam takich zapewnień, ale też trzeba nam odwagi, by z nich skorzystać. Przypominamy, że niedzielna wieczorna Msza święta jest o godz. 19.00.

2. Liturgia tego tygodnia przypomni nam tych, którzy odważyli się swoje życie układać z Jezusem:

• Jutro – wspomnienie błog. Marii Teresy Ledóchowskiej. To patronalne święto Apostolstwa Chorych.
• W środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana
• W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i od 17.45 – Nowenna do MB.
• W sobotę – święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy
• Przyszła Niedziela jest drugą Niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Serdecznie dziękujemy za uświetnienie uroczystości odpustowej i Jubileuszu 60 lat kapłaństwa Ks. Józefa Giery. Dziękujemy Ministrantom, Lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Dzieciom Pierwszokomunijnym, Dzieciom, które dzwoniły i sypały kwiaty, Panom od baldachimu, Orkiestrze, pocztom sztandarowym i wszystkim, którzy swoja obecnością sprawili, ze było to nasze parafialne święto. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc w naszych parafialnych inwestycjach. Radzie Miejskiej w Szczucinie dziękujemy za podjęcie uchwały, w dniu 26 czerwca br. o dotacji dla Parafii w wysokości 50 000 zł. Dziękujemy za kolejne indywidualne ofiary na nasze prace. Dziękujemy kolejnym Firmom za deklaracje wpłat i pomocy dla naszych inwestycji. W naszych modlitwach polecamy tych wszystkich, którzy pomagają nam w naszych inwestycjach i przygotowaniach do Jubileuszu Parafii.

•W piątek, w Dąbrowicy, pożar zniszczył budynek mieszkalny Barbary i Jana Filipowiczów. W przyszłą Niedzielę, po Mszach świętych, zbierane będą ofiary na pomoc dla poszkodowanych.

wielki_czwartek_20_20130328_1880884893.jpg