5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje wielkopostne. Program Rekolekcji był już dostępny w ubiegłą Niedzielę. Jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i na ołtarzach. Módlmy się, aby rekolekcje były dla nas błogosławionym czasem refleksji i umocnienia na naszych życiowych drogach. W środę Uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień Świętości Życia. W Środę podczas Mszy świętych będzie zbierana taca na potrzeby Rekolekcji. Jest to nasza wdzięczność za poprowadzenie Rekolekcji.
W sobotę Dzień Spowiedzi Wielkanocnej, aby nasze ćwiczenia rekolekcyjne zakończyć pojednaniem z Bogiem. Spowiedź od 8.00 do 17.00. Przerwy w Spowiedzi będą od 10.00 do 10.45; od 12.00 do 14.00 i od 15.30 do 16.00.

2. W tym tygodniu:
Już w tym tygodniu będzie zmiana godzin urzędowania w Kancelarii Parafialnej, która będzie czynna od godz. 16.30. Wieczorna Msza św. będzie o godz. 18.00.
Droga Krzyżowa w piątek o 15.00, 17.30 i 19.00.
W sklepach będą wystawione „Kosze Caritasu”. Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów za życzliwość dla tej akcji, a wam za dar serca.
Za tydzień w czasie Mszy Świętej o 11.00 poświęcenie palm. Po Mszy św. konkurs na najładniejsze palmy. Ofiary na tacę w Niedzielę Palmową to nasza jałmużna dla Seminarium Tarnowskiego.

3. Biskup Tarnowski zaprasza młodzież do udziału w XXX Światowym Dniu Młodzieży w Niedzielę Palmową w Tarnowie. Drodzy Młodzi Siostry i Bracia! Serdecznie zapraszam młodzież naszej diecezji do Tarnowa na wspólne spotkanie w Niedzielę Palmową, które traktujemy także jako krok na drodze przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Spotkanie rozpoczniemy zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 11.30 rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta Tarnowa. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Eucharystia o godz. 13.30 w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Po Mszy św. Caritas Diecezji Tarnowskiej zaprasza uczestników spotkania na Agapę. Oczekując na spotkanie z Wami, jako młodą i budzącą nadzieję cząstką tarnowskiego Kościoła, udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa!
† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.

Wyjazd naszej młodzieży o 8.30. z placu przy plebanii. Zapraszamy młodzież. Zapisy do środy u Księży Katechetów. Koszt wyjazdu 10 zł.

4. Przed świętami, w Wielką Środę od 13.00, chcemy odwiedzać chorych. Prosimy zgłaszać ich w Zakrystii lub w Kancelarii, do Niedzieli włącznie.

5. Podziękowania:
Dziękujemy i prosimy o modlitwy w intencji rekolekcjonistów oraz o dobrą spowiedź i owoce rekolekcji w naszej Parafii.
Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, które będą zbierane dzisiaj i w przyszłą Niedzielę podczas Gorzkich Żali.
Dziękujemy za kolejnych ofiarodawców na remont organów. Mamy połowę potrzebnej kwoty.

6. Zachęcamy do wspierania „Caritasu” przez nabywanie baranków i paschalików, w naszym kiosku.

7. Spotkania grup:
Ministranci – piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 15.00
Schola – wtorek 15.00
DSM – wtorek 16.00
Śpiewający psalmy – piątek – 18.30
Lektorzy – piątek po Mszy świętej wieczornej
Zespół muzyczny – poniedziałek godz. 19.00.
Grupa teatralna – poniedziałek godz. 19.00. Grupa zaprasza na Misterium Męki Pańskiej do Domu Parafialnego KANA w przyszłą Niedzielę na godz. 18.00
Chór– wtorek – 18.30 ma próbę w głosach, a całość czwartek o 19.00 i sobota – 10.00.
Grupa Modlitewna Odnowy w Duchu Świętym – wtorek – 19.00.
Grupa młodzieżowa – piątek po Drodze Krzyżowej.

8. W dniach 30.03. - 01.04. odbywać się będą w Szczucinie rekolekcje dla młodzieży Gimnazjum i Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń.

wielki_czwartek_10_20130328_1471236617.jpg