VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2017

1. „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz! ”. To przesłanie dzisiejszego Słowa Bożego. Do otwarcia się na tę prawdę zachęcają nas, także i nasze osobiste doświadczenia życiowe. Niech i to nasze spotkanie z Chrystusem, w czasie tej Eucharystii, zachęci nas do troski o świątynię naszego ciała. Odpowiedzmy w swoim sercu napytanie Świętego Pawła Apostoła: „Czyż nie wiecie, że jesteścieświątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?”

2. W środę święto Katedry św. Piotra Apostoła.  W czwartek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika i zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

3. W przyszłą Niedzielę nabożeństwo 40-stogodzinne módlmy się o potrzebne łaski dla każdego z nas, dla naszych rodzin i dla społeczności, w których żyjemy, pracujemy. Prosimy Róże Różańcowe i Stowarzyszenia o czynny udział w  Adoracji według następującego porządku:

Po Mszy świętej o godz. 7.00 – Rodzice

Po Mszy świętej o godz. 9.00 – Młodzież

Po Mszy świętej o godz. 11.00 –Dzieci

Po Mszy świętej o godz. 12.30 – Rycerstwo Niepokalanej

14.00 – 15.00 – Radwan, Skrzynka Lubasz

15.00 – 16.00 – Dąbrowica, Łęka Szczucińska, Łęka Żabiecka

16.00 – 17.00 – Szczucin.

4.   Składamy podziękowania:

Ø Firmie Pana Grzegorza Łabuza i tym wszystkim, którzy z ochotą pomagali przy oczyszczaniu górnych części naszego kościoła.

Ø Dziękujemy za kolejne wpłaty remont organów

Ø I za dzisiejsze ofiary dla Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5.   W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bronisława Kowala. W poniedziałek pogrzeb śp. Stanisława Kapla, a we wtorek śp. Karoliny Sipior.  Dobry Jezu…

6.   Swoje spotkania mają:

Ø Kandydaci na Ministrantów – sobota 9.00

Ø Ministranci –  sobota 10.00

Ø Lektorzy – piątek po Mszy świętej wieczornej

Ø DSM i Schola – środa – 15.00

Ø Śpiewający psalmy – piątek po Mszy świętej wieczornej

Ø Spotkanie grupy młodzieżowej „ICHTIS” –  piątek –  godz.18.00

Ø Spotkanie grupy teatralnej – Dom Parafialny KANA – czwartek 18.00

7. Wydawanie żywności osobom uprawnionym czyli posiadający zaświadczenia z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w środę, 23 lutego od godz. 12.00, a w czwartek, 24 lutego, od godz. 9.00.

8. KRAMEX rozpoczyna kolejny kurs prawa jazdy w czwartek 23 lutego, w Domu Parafialnym KANA o godz. 16.00.

9.   Dziś wyjątkowo, po gazety, zapraszamy do zakrystii.

10.   Warto pamiętać, że „duchowa doskonałość jest lepsza od fizycznej”. Zauważył to już grecki bajkopisarz Ezop. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże. Niech będzie nam pomocą w trosce o duchową doskonałość, bo przecież świątynią Bożą jesteśmy.

wielki_czwartek_12_20130328_1005084251.jpg