XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2016.

1. Dziś, w kolejną Niedzielę, przychodzimy do naszego kościoła parafialnego, aby modlić się w naszych codziennych potrzebach oraz za naszą Ojczyznę. Dziękujemy też, w ten Dzień Środków Przekazu, za różnorodne możliwości komunikowania się i modlimy, aby ten przekaz wiadomości służył prawdzie i miłości. Rozpoczynamy także kolejny Tydzień Modlitw za dzieci, młodzież i Wychowawców. Nie potrzeba nam dodatkowych zachęt do tej modlitwy. Obecne wydarzenia mówią same za siebie.
2. Okazją, by wspólnie w tej świątyni modlić się, są  liturgiczne wspomnienia:
 We wtorek – wspomnienie męczenników koreańskich
 W środę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 W piątek – wspomnienie  św. Ojca Pio
3. W przyszłą Niedzielę w Szczepanowie modlitwy za osoby walczące z nałogami.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w Kiosku Parafialnym.
5. W przyszłą  Niedzielę, 25 września, Pielgrzymka rodzin do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 40 zł. od osoby. Diecezja Tarnowska włącza się w ogólnopolska akcję pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech, dlatego po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek.
6. Składamy gorące podziękowania:
 za dzisiejsze ofiary na remont organów.
 Dziękujemy za ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 Dziękujemy za kolejne indywidualne ofiary na remont organów.
 Serdecznie dziękujemy za pomoc i  za  każdy życzliwy gest dla naszych przedsięwzięć.
7. Spotkania grup:
 Kandydaci na ministrantów – sobota 9.00
 Ministranci – sobota 10.00
 Grupa teatralna – poniedziałek 19.00
 Dziewczęca Służba Maryjna i Schola – środa 15.00
 Lektorzy – piątek 18.30
 Śpiewający psalmy – piątek 18.30
 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – piątek 18.30
 Zespół młodzieżowy DEUS RYTHMUS – sobota 10.30
 Młodzież klas I i II  Gimnazjum wraz z rodzicami – piątek 18.00
 Młodych zapraszamy na Diecezjalne Dziękczynienie za ŚDM, które odbędzie się w sobotę, 24 września w Zabawie. Wyjazd o godz. 8.30, powrót ok. godz. 22.00. Zapisy i wpłata 7 zł. do czwartku u Księży Katechetów.
 W Kancelarii parafialnej można zapisywać Stowarzyszenia, Róże różańcowe, grupy zawodowe, do prowadzenia modlitwy różańcowej podczas naszych nabożeństw różańcowych.
 Dom Kultury zaprasza w sobotę do parku w Szczucinie na „Piknik Country”. Rozpoczęcie godz. 16.00.
 Ognisko Muzyczne zaprasza na zajęcia w Domu Parafialnym KANA, a Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku od 6 do 11 lat na naukę tańca towarzyskiego.
 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej 15 października będzie obchodzić jubileusz 95 lat działalności. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
8. „Ojczyzna nie krwi, ale potu potrzebuje” – zauważa św. Rafał Kalinowski. Boże błogosławieństwo niech będzie nam pomocą w codziennym trudzie pracy dla siebie i dla Ojczyzny.

wielki_czwartek_9_20130328_1947395232.jpg