XIII Niedziela Zwykła

XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022

 

Dziś nasze kolejne spotkanie z Jezusem, a uroczystość odpustowa jest okazja do wpatrzenia sie w Maryje, która od wielu wieków jest z nami i uczy nas dobrego życia. Jest dla nas Matka dobrej porady. Prośmy zatem, abyśmy Jej wskazaniami kierowali sie w naszych codziennych decyzjach. Wakacje są czasem odpoczynku, ale nie zapominajmy o naszych obowiązkach. Przypominamy, ze w wakacyjne Niedziele Msze sw. 0 7.00, 9.00, 11.00, a Msza święta wieczorna o 19.00. Msze święte w kaplicach w Dabrowicy 0 8.00, a w Radwanie 0 10.00.

W liturgii tego tygodnia:

> We wtorek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika

> W środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00. To okazja do modlitwy w intencjach Ojca Świetego i każdego z nas. Należymy bowiem do Chrystusowego Kościoła, zbudowanego na fundamencie Apostołów. Zbierana składka jest oddawana do dyspozycji Ojca Świetego. To także dzien imienin księży Pawłów i ks. Piotra. Pamietajmy o nich w modlitwach.

> W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu okazja do spowiedzi świętej przed pierwszym piątkiem miesiąca. O 17.45 Nowenna do Matki Bożej. W tym dniu módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne.

> W piątek rozpoczynamy miesiąc lipiec. Ojcowie Redemptoryści serdecznie zapraszają na Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły na afiszu. To pierwszy piątek miesiąca. Nasza modlitwa czcimy Boże Serce a ofiara na tace wspieramy dzieło Misyjne Kościoła. W piątek Msze Święte o Sercu Bożym 0 6.30, 15.00 i 18.00. W Dąbrowicy i w Radwanie o 9.00. Przed Msza święta od 8.30 - spowiedź. W piątek po wieczornej Mszy świętej, na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

> W sobote święto NMP Tuchowskiej. To pierwsza sobota miesiąca. Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu NMP i módlmy sie za wstawiennictwem św. Jana Pawla II za nasze rodziny.

Pracującym życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Odpoczywającym życzymy spokoju i miłych przeżyć. Gości przybywających na teren naszej parafii serdecznie witamy i życzymy miłego pobytu. Zapraszamy na nasze nabozenstwa.

Serdecznie dziekujemy:

> Decyzja Ks. Biskupa, Ks. Pawel Rog został mianowany wikariuszem w parafii Wniebowzięcie NMP w Ołpinach. Ta decyzja zmniejszyła sie nasza wspólnota kapłańska, gdyż na jego miejsce nie przydzielono innego kapłana. Ks. Pawłowi dziękujemy za prace w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego i życzliwości ludzi, w miejscu nowej pracy.

> Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez całą Oktawę Bożego Ciała, starali sie uczcić Chrystusa obecnego w Eucharystii.

> Dziękujemy dzieciom, które dzwoniły i tym, które sypały kwiatki.

> Dziękujemy za ukazanie bogactwa naszej parafii w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, za przybycie tak wielkiej liczby rodziców i dzieci.

> Dziękujemy za to, że nie zabrakło kwiatów do sypania.

> Strażakom dziękujemy za troskę o bezpieczeństwo i porządek na procesjach.

>Dziękujemy tym, którzy ofiarowali cukierki dla dzieci: Zakładowi Ślusarski - Tokarskiemu, Waldemarowi Gwoździowskiemu, Grażynie i Jackowi Malisz, Barbarze Furgał, Agnieszce Gajda, Stanisławowi Pierog, a także i anonimowym fundatorom.

> Dziękujemy za skoszenie trawy na naszych cmentarzach.

> Orkiestrze Jubilatce i zaproszonym zaprzyjaźnionym Orkiestrom dziękujemy za wspaniała ucztę duchowa podczas jubileuszowego Koncertu.

> Dziękujemy Wszystkim, którzy modlitwa i ofiarami wspieraja nasza parafie. Jesteśmy wdzięczni za wszelka życzliwość i pomoc w naszych parafialnych inwestycjach.

> Dziękujemy za kolejne ofiary na nasze prace.

> Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje za pamięć, modlitwy i życzenia z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich.

Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej sp. Jana Cieślaka. Dobry Jezu .....

Przed nami kolejny tydzień. Dzieci i młodzież radują sie wakacjami. Wszyscy radujemy sie z pomocy Maryi naszej Matki. A za wstawiennictwem św. Michala Archaniola prośmy o potrzebne nam łaski .... Modlmy sie w intencji V Synodu naszej Diecezji

wielki_czwartek_11_20130328_1706591637.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl