TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

TEÓJCY PRZENJAŚWIĘTSZEJ

16.06.2019

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. To wielka tajemnica naszej wiary, a jednocześnie prawda, którą wyraża każdy znak krzyża świętego.  Z tej niepojętej dla nas tajemnicy jedynie to jest jasne i pewne, że Osoby Boskie łączy miłość. Módlmy się o tę łaskę miłości i jedności  w nas, w naszych rodzinach, społecznościach. Bo gdzie miłość tam jest i życie. Trwają Nadwiślańskie Dni Młodych. Serdecznie zapraszamy na popołudniowy program.
2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, który przypomina nam, abyśmy byli dobrymi jak chleb. W środę kończymy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.00 Msza święta Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych. Także w tym dniu, w Radwanie, o godz. 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Składamy gorące podziękowania katechetom, Nauczycielom i Wychowawcom za ich trud wychowywania i kształcenia. Dzieciom i młodzieży życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w czasie wakacyjnego odpoczynku i polecamy ich w naszych modlitwach. Niech odpoczynek nie oznacza zaniedbań w sprawach wiary i praktyk religijnych.
3. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 z procesją wokół Rynku, 12.30 i o 17.00. W tym dniu będzie tylko jedna procesja po Mszy świętej o godz. 10.00, a od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W Radwanie i Dąbrowicy Msza św. o 800. Procesja to nasze wyznanie wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Prosimy więc, aby do procesji włączyli się ministranci, lektorzy, DSM, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dzieci, które sypią kwiatki i dzwonią, panowie niosący baldachim, orkiestra strażacka. Zapraszamy poczty sztandarowe. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o dopilnowanie porządku w czasie procesji. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja. Zabieranie gałązek brzozowych z ołtarzy procesyjnych przed odejściem kapłana jest wyrazem kompletnego braku kultury i wiary. Prosimy więc, aby swoim zachowaniem nie dawać pretekstu do zlikwidowania w przyszłym roku, tej dekoracji z drzewek brzozowych. W Oktawie Bożego Ciała, w dni powszednie, uroczyste procesje będą po Mszy św. 1800, a w niedzielę procesja Eucharystyczna po Mszy św. o 11.00. Te procesje to także wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za Jego obecność wśród nas. Naszą obecnością na procesjach świadczymy o naszym umiłowaniu Eucharystii. Zapraszamy więc wszystkich Parafian do pobożnego uczestniczenia w procesjach Eucharystycznych. Prosimy też o kwiaty dla dzieci. 
4. W przyszłą Niedzielę, ponieważ jest w oktawie Bożego Ciała, zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godz. 11.00 i procesję Eucharystyczną. Przypominamy też, że już od przyszłej Niedzieli obowiązuje porządek wakacyjny. Nie ma Mszy świętej o 12.30, a wieczorna Msza święta o godz. 19.00.  Wyjątkowo, z powodu uroczystości konsekracji kościoła w Słupcu. W przyszłą Niedzielę Msze św. w Dąbrowicy i w Radwanie o godz. 8.00. 
5. Składamy podziękowania:
•Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają naszą parafię.
•Dziękujemy za kolejne indywidualne wpłaty na  nasze konto bankowe. 
•Dziękujemy za wszelką pomoc przy ołtarzach na Boże Ciało i za ofiary na kwiaty. 
•Dziękujemy tym, którzy już dzisiaj myślą o dostarczaniu dzieciom kwiatków przez całą Oktawę Bożego Ciała.
•Zbliża się rocznica 700 lat naszej parafii. Przygotowywane są dokumenty do podpisania umowy na kolejne prace w naszym kościele. Choć mamy pomoc to jednak musimy także liczyć na nasz wkład finansowy. Bo tylko wspólnym wysiłkiem damy radę.
6. Zachęcamy do odwiedzenia naszego kiosku. Warto nabyć tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego lub Niedzielę. Jest także Rycerz Niepokalanej. 
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Dominika Januś. Wypraszajmy dla Niego radość wieczną. Dobry Jezu…
8. „Miłość Boga jest przedsmakiem nieba” zauważył św. Jan Maria Vianney. Dlatego „Kto nie nosi nieba w sobie, darmo go szuka w całym wszechświecie”. O łaskę  nieba w sercu każdego z nas prośmy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła: …  A w codziennym pielgrzymowaniu na drogach naszych obowiązków zawodowych i rodzinnych niech nas  wspomaga Boże błogosławieństwo. 
 
 

wielki_czwartek_25_20130328_1207310252.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl