28 NIEDZIELA ZWYKŁA

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2019 r.

1. Przeżywamy niedzielne spotkanie na Uczcie Eucharystycznej. Jezus nasz Mistrz i Nauczyciel czeka na nas, bo nas kocha. „Jeśli się będziemy Go zapierali, to i On nas się zaprze. Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego”. Przeżywamy też kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, Chodźmy!”. Chcemy wsłuchiwać się w nauczanie Świętego Papieża Polaka, a także wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik Jana Pawła II, przez ofiary do puszek.  

2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy już włączyli się w naszą modlitwę różańcową.  W tym miesiącu modlimy się szczególnie za misje misjonarzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej szczególnie róże różańcowe, dla których modlitwa różańcowa i apostolstwo modlitwy jest zobowiązaniem. Niech ta wspólna modlitwa starszych, młodzieży i dzieci będzie okazją do wypraszania potrzebnych łask dla każdego z nas i dla całego świata. Z okazji jutrzejszego Dnia nauczyciela zapraszamy do naszej wspólnej modlitwy Nauczycieli Wychowawców, tak czynnych zawodowo jak i emerytów. 
3. O potrzebie  zaangażowania się w życie religijne przypominają nam wspomnienia liturgiczne:
We wtorek– wspomnienie św. Teresy od Jezusa
W środę – wspomnienie Jadwigi Śląskiej.
W czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
W piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty. To święto patronalne Służby Zdrowia 
4. Przyszła Niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Modlitw za Misjonarzy i Misje. Ofiarami na tacę wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Przyszła Niedziela jest trzecią Niedzielą miesiąca. Zapraszamy na 9.00 Młodzież a na 11.00 Dzieci. O 12.30 Msza z udziałem Rycerstwa Niepokalanej. Pamiętajmy, że to nasze comiesięczne nabożeństwa.  
5. Seminarium Duchowne w Tarnowie  oczekuje naszej pomocy. Za wszystkich ofiarodawców, każdego dnia, w Kaplicy Seminaryjnej, jest odprawiana Msza Święta. Zorganizujmy zbiórkę darów w naturze. Będziemy je przyjmować do środy włącznie. 
6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich i o porządek na całym cmentarzu. Nie pozostawiajmy śmieci przy grobach. Zadbajmy także o teren wokół cmentarza. To świadectwo naszej kultury i wiary. Sami pamiętajmy o tym i przypomnijmy zapominalskim. Pamiętajmy też o kosztach wywozu śmieci. I przypominamy o zakazie handlu na wjeździe do cmentarza.
7. W Kancelarii Parafialnej czynnej od 15.30 przyjmujemy na wypominki miesięczne na Listopad i roczne na Niedziele przed Mszą  o 9.00 i 11.00. 
8. Składamy podziękowania:
Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na Fundusz  Papieski. 
Serdecznie dziękujemy za kolejne indywidualne ofiary składane w kopertach lub na konto bankowe. 
9. Zapraszamy i zachęcamy do podejścia do kiosku parafialnego. Warto nabyć katolicka prasę. Są jeszcze Kalendarze Rolników.
10. Spotkania grup:
Wtorek – godz. 18.15 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym 
Środa – godz. 16.00 – DSM i schola
Czwartek – godz. 18.30 – spotkanie grupy młodzieżowej 
Piątek – godz. 17.00 – rodzice i uczniowie klas III przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej
Piątek po wieczornym nabożeństwie – Lektorzy, Śpiewający psalmy
Piątek po wieczornym nabożeństwie – Parafialny Zespół Synodalny
Piątek – godz. 18.30 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 
Sobota 9.00 – Aspiranci, zapraszamy chętnych chłopców 
 Sobota 10.00 – Ministranci
Sobota – Zespół młodzieżowy DEUS RYTHMUS 
Do końca października w każdy piątek w Domu Parafialnym KANA w godz. 19.00 – 20.00 trwają zapisy na wyjazd na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize do Wrocławia. Wyjazd 27 grudnia 2019 roku powrót 1 stycznia 2020 roku.
11. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Antoniego Dudę. Pomódlmy się o radość wieczną: Dobry Jezu, a nasz Panie… 
12.  „Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!”. Tak uczył Święty Jan Paweł II. Nasze życiowe drogi polecajmy opiece Świętego Michała Archanioła … 
A błogosławieństwo Boże, niech będzie pomocą w naszych codziennych decyzjach.
wielki_czwartek_1_20130328_1956238151.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl