ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres wielkanocny. Podobnie jak Apostołowie potrzebujemy mocy i mądrości Ducha Świętego. „Weźmijcie Ducha Świętego” – to słowa skierowane nie tylko do Apostołów i ich następców, ale to prośba skierowana do każdego z nas. Pozwólmy więc, aby spełniały się one i w naszym życiu. Niech więc zstąpi Duch i odnawia ziemię i serca każdego z nas.
W liturgii tygodnia :
Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00; w Dąbrowicy i Radwanie o 19.00.
We wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza.
W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
Za tydzień – Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to ostatni dzień miesiąca i ostatnie nabożeństwo majowe. Ofiary do puszek będą zbierane na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Serdecznie dziękujemy:
Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają nasze prace.
Dziękujemy za dar młodzieży przystępującej do Bierzmowania i dzieci przystępujących do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej na ambonkę do Kaplicy cmentarnej.
Dziękujemy za kolejne wpłaty na remont organów.
Firmie Pana Grzegorza Łabuza dziękujemy za prace przy drzewach wokół kościoła. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogą w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało.

3. Spotkania grup:
Ministranci – sobota – 9.00
Lektorzy – piątek – 18.30
Dziewczęca Służba Maryjna i Schola – wtorek – 15.00
Śpiewający psalmy – piątek po Mszy świętej wieczornej
Chór – w głosach w czwartek – 19.00. a całość w sobotę – 10.00
Zespół muzyczny – Dom Parafialny KANA – poniedziałek – 19.00
Grupa młodzieżowa – Dom Parafialny KANA – piątek 19.00
Do 31 maja można zapisywać się na wyjazd młodzieży na Lednickie Spotkanie Młodych. Wyjazd w piątek 6 czerwca o godz. 22.00. W programie pobyt w Licheniu i Gnieźnie. Koszt 100 złotych od osoby.
W Ochronce u Sióstr można jeszcze zapisać się, na wyjazd do Kobylanki, na Saletyńskie Spotkanie Dzieci w dniach 12 – 14 czerwca.
Do 21 czerwca można zapisywać się na Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych. Koszt 225 złotych od osoby.

4. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Michała Macha. Dobry Jezu …

5. Na liczne prośby właścicieli grobów, z powodu braku poszanowania miejsca spoczynku zmarłych, od 1 czerwca 2015 roku obowiązywał będzie zakaz wyrabianie betonu na terenie całego cmentarza. Wiele firm już od dawna przywozi gotowy beton do prac na cmentarzu. Za poszanowanie cmentarza odpowiadać będzie właściciel Firmy i właściciel grobu.

6. Sołectwa Szczucina zapraszają na Piknik Rodzinny, na Placu Targowym w Szczucinie, w sobotę 30 maja. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Przewidziano wiele atrakcji. O godz.18.00 koncert kapeli „Mogilańskie Wierchy”.

wielki_czwartek_26_20130328_1127848742.jpg