UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
22.05.2016.
 
1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. „Kto widzi miłość, widzi Trójcę” – uczył św. Augustyn. Z tej wielkiej i niepojętej dla nas tajemnicy, jedno jest jasne i pewne: Osoby Boskie łączy miłość. Módlmy się o tę łaskę jedności  w nas, w naszych rodzinach, społecznościach. Módlmy się o tę łaskę jedności, bo gdzie miłość tam jest i życie. Przypomni nam o tym liturgia tego tygodnia. Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe, Koncert poezji Karola Wojtyły i Ks. Jana Twardowskiego, a potem na rynku w Szczucinie ciąg dalszy majowego spotkania.
2. We  wtorek  wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. 
W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 z procesją wokół Rynku, 12.30 i o 17.00. W tym dniu będzie tylko jedna procesja po Mszy świętej o godz. 10.00. W Radwanie i Dąbrowicy Msza św. o 800. Procesja to nasze wyznanie wiary. Prosimy, aby do procesji włączyli się ministranci, lektorzy, DSM, dzieci pierwszokomunijne, dzieci, które sypią kwiatki i dzwonią, panowie niosący baldachim, orkiestra strażacka. Zapraszamy poczty sztandarowe. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o dopilnowanie porządku w czasie procesji. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja. W Oktawie Bożego Ciała, w dni powszednie, uroczyste procesje będą po Mszy św. 1800, a w niedzielę procesja Eucharystyczna po Mszy św. o 11.00. Te procesje to także wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za Jego obecność wśród nas. Zapraszamy więc wszystkich Parafian do pobożnego uczestniczenia w procesjach Eucharystycznych. Prosimy też o kwiaty dla dzieci. 
3. Składamy podziękowania:
• Za prezent dla Parafii, którym elektroniczne kuranty. Ofiarodawca chce pozostać anonimowym darczyńcą.
• Dziękujemy za  kolejne wpłaty na remont organów.
• Za  dzisiejsze ofiary na nasze inwestycje. 
• Dziękujemy naszemu Zakładowi Komunalnemu za pomoc przy porządkowaniu cmentarzy. 
• Dziękujemy za wszelką pomoc przy ołtarzach na Boże Ciało i za ofiary na kwiaty. 
• Próba sypania kwiatów będzie w Poniedziałek i Wtorek o godz.17.30. Bardzo prosimy, aby nawet te dzieci, które zamierzają sypać tylko jeden raz kwiatki, przybyły na te próby przy kościele. Już dziś pomyślmy też o dostarczaniu dzieciom kwiatków przez całą Oktawę Bożego Ciała.
4. Zachęcamy do odwiedzenia naszego kiosku. 
5. Spotkania grup:
 Ministranci – sobota  – 9.00.
 DSM i Schola  – wtorek  –  15.00. 
 Grupa młodzieżowa ICHTIS w Domu Parafialnym KANA –  piątek 19.00. 
 Lektorzy – piątek  po Mszy świętej wieczornej
 Chór – w głosach w czwartek – 19.00, a całość – sobota – 10.00.
 Zespół muzyczny DEUS RYTHMUS – sobota – 10.30.
 Śpiewający psalmy –  sobota po próbie chóru
 Zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie do 15 czerwca w kancelarii. 
 W Ochronce u Sióstr można zapisać się, na wyjazd do Kobylanki, na IV Saletyńskie Spotkanie Dzieci w dniach 10 – 12 czerwca. Zapisy do  piątku 27 maja. Koszt 90 zł. od osoby.
 Okręgowe Duszpasterstwo Młodych organizuje  wyjazd  na koncert  Jednego serca  Jednego Ducha do Rzeszowa. Zapisy do środy. Wyjazd w czwartek o 17.30. 
 Grupa Inicjatyw Młodzieżowych zaprasza na Grlilową Majówkę w sobotę 28 maja od godz. 19.00, na Placu Targowym w Szczucinie.
 KRAMEX rozpoczyna we wtorek o godz. 16.00w Domu Parafialnym KANA kolejny kurs prawa jazdy . 
6. "Mało ludzi z miłości umiera, a tak wielu z niej żyje!” – napisał Józef, Ignacy Kraszewski.  
 
wielki_czwartek_3_20130328_1957940224.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl