XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2024.

1.    Dziś uroczystość odpustowa. Wspominamy i czcimy  Patronkę naszej Parafii, świętą Marię Magdalenę. Polecajmy się Jej wstawiennictwu, abyśmy na Jej wzór zawierzali nasze życiowe troski i problemy naszemu Ojcu, który jest w niebie, a także mieli odwagę przyznawania się do Jezusa, a przez to apostołowali w naszych środowiskach życia i pracy.

2.  O potrzebie naszej przyjaźni z Bogiem przypominają nam liturgiczne wspomnienia.

Ø Jutro liturgiczne święto Świętej Marii Magdaleny

ØWe wtorek – święto Świętej Brygidy, Patronki Europy

Ø W środę – wspomnienie świętej Kingi, patronki naszej diecezji.

Ø W czwartek – święto świętego Jakuba Apostoła. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.45 Nowenna do Matki Bożej. W tym dniu wspominamy także świętego Krzysztofa – Patrona kierowców. Po wieczornej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

Ø W piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Wieczorna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.

ØW sobotę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

3.      Serdecznie dziękujemy:

ØZa modlitwy, życzliwość i pomoc dla naszych parafialnych spraw

ØMieszkańcom bloku nr 13 przy ulicy Spokojnej dziękujemy za ofiarę   wdzięczności za dar Nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Szczucińskiej. Msza święta nowennowa, w intencji tych mieszkańców w czwartek.

ØJak co roku 7. VIII, będziemy gościć Pielgrzymów z Rzeszowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim angażującym w organizację wspólnego posiłku dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa. Dziękujemy za pierwsze  złożone ofiary.

ØDziękujemy za ofiary składane na ławki

ØDziękujemy za dzisiejsze ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie

ØDziękujemy za skoszenie trawy wokół plebanii

4.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje jednodniową pielgrzymkę szlakami św. Jana Pawła II. Koszt 300 zł. Zgłoszenia u Pani Prezes.

W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: Śp. Janusza Wyzgę, Jerzego Fijała, Stanisława Piekielniaka, Elżbietę Mamuśkę. Dobry Jezu, a nasz Panie...

wielki_czwartek_15_20130328_1899809801.jpg