32 NIEDZIELA ZWYKŁA

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018 r.

1. Dziś, w drugą niedzielę listopada radujemy się setną rocznicą odzyskania niepodległości. Dziękujemy Panu historii i dziejów, że mamy Polskę wolną      i niepodległą i modlimy się o  dobre zagospodarowania daru wolności dla pomyślności naszej Ojczyzny. Dziś obchodzimy także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za prześladowanych chrześcijan. Dzięki modlitwie i ofiarności katolików objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. 
2. Podczas codziennej modlitwy za zmarłych i czytanych wypominek, spłacamy dług wdzięczności naszym bliskim zmarłym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, bo i każdemu z nas potrzebna jest modlitwa. Do modlitwy zachęca liturgia tego tygodnia: 
• W poniedziałek – wspomnienie świętego Jozafata biskupa i męczennika
• We wtorek – pierwszych męczenników polskich. W Borkach Dzień Fatimski.
•W sobotę  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej 
3. W przyszłą Niedzielę zapraszamy młodzież na 9.00, a dzieci na 11.00. Msza święta o 12.30 Msza św. będzie odprawiona w kaplicy cmentarnej. Po Mszy świętej odsłonięcie tablicy w kwaterze XIII na naszym cmentarzu. Składka przeznaczona będzie na nasze prace.
4. W naszym kiosku parafialnym jest możliwość nabycia prasy Katolickiej. Wiele cennych informacji historycznych znajdziemy w katolickiej prasie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą historią. 
5. Serdecznie dziękujemy:
•Wszystkim tym, którzy włączają się w naszą modlitwę za zmarłych.
•Za ofiary składane przy wypominkach.
•Słowa wdzięczności kierujemy do osób składających indywidualne ofiary na wypłatę naszych prac
•Składamy podziękowania tym, którzy pilnują porządku i segregacji na cmentarzu, a tym samym troszczą się, abyśmy mniej płacili za wywóz kontenerów. Przy porządkowaniu grobów prosimy o segregację.  Podobnie jak w ubiegłym roku, prosimy kwiaty bez doniczek odnosić na miejsce obok parkingu na rowery. 
6. Spotkania grup:
➢ Wtorek – godz. 18.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
➢ Wtorek – godz.18.30 – Zespół młodzieżowy DEUS RYTHMUS 
➢ Środa – godz. 16.00 – DSM i schola
➢ Czwartek – godz.16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu 
➢ Piątek – po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie: Lektorzy, Śpiewający psalmy,
➢ Piątek – godz. 18.30 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 
➢ Sobota – godz. 9.00 – Aspiranci
➢ Sobota – godz.10.00 – Ministranci
➢ Sobota – godz.18.30 – Msza święta i modlitwy ku czci błogosławionej Karoliny Kózka. Zapraszamy młodzież na spotkanie z Patronką.
➢ Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize odbędzie się w Madrycie. Zapisy w każdy piątek od 18.00 do 19.00 na spotkaniach młodzieży lub u Ks. Tomasza. Koszt 1 100 zł i 50 €. Przy zapisie wpłacamy 500 złotych. Wyjazd 25.12.2018 a przyjazd 03.01.2019. Spotkania przygotowawcze od 15 listopada!
7. Powstańmy i pomódlmy się za prześladowanych w Kościele: „Boże, przez tajemnicze  zrządzenie Twej Miłości, pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci, którzy z powodu swej wiary są prześladowani. Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen”. 
Przyjmijmy błogosławieństwo. Po błogosławieństwie odśpiewamy „Boże coś Polskę”. Miłosierny Bóg pozwala nam cieszyć się wolnością naszej Ojczyzny. Prośmy, by Boże błogosławieństwo nigdy nie opuszczało naszego narodu. Prośmy także, abyśmy, tak jak bohaterowie naszej Ojczyzny, kierowali się wiarą, nadzieja i miłością.
wielki_czwartek_26_20130328_1127848742.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl