XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.2024.

1. Dziś modlimy się za misje i misjonarzy, aby ich trud i poświęcenie dla głoszenia Ewangelii, wydawały błogosławione owoce. Naszą pomocą dla misji jest także akcja zbierania monet i banknotów, polskich i zagranicznych wycofanych z obiegu. To cenna pomoc dla budowania studni głębinowych. Akcja potrwa do końca października br. Modląc się za misje i misjonarzy pamiętajmy także o tym, aby i nasze świątynie były wypełnione ludźmi i modlitwą, a nasze codzienne życie było pełne dzieł miłosierdzia.

2.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. We wtorek uroczystość Świętego Jana Pawła II, Patrona Małopolski. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już prowadzili modlitwę  różańcową. Zapraszamy do poprowadzenia kolejnych modlitw różańcowych. Każdy z nas potrzebuje modlitwy. Na naszą modlitwę czekają także nasi bliscy zmarli. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przynosimy na groby kwiaty i znicze, ale przynieśmy tam też dar naszej modlitwy i odpustów. Pomyślmy o przystąpieniu do spowiedzi świętej, aby być w stanie łaski uświęcającej, co jest zasadniczym warunkiem zyskania odpustu. W piątek wieczorna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Starszych i chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać do środy  włącznie.

3. Składamy serdeczne podziękowania:

vUczestniczącym w nabożeństwach różańcowych a zwłaszcza prowadzącym tę modlitwę.

vMieszkańcom ul. Zajezierze nr 22 do 35 dziękujemy za dar ofiarny jako podziękowanie za Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej i zapraszamy w czwartek na Mszę świętą Nowennową.

vDziękujemy za modlitwy i ofiary na nasze prace.

vBóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek.

vDziękujemy za pamięć o kapłańskich grobach

vDziękujemy tym, którzy zachowują porządek na cmentarzu i nie sprzedają kwiatów i zniczy przed wjazdem i wejściem na cmentarz.

vJesteśmy wdzięczni służbom komunalnym za ich ofiarną pracę dla utrzymania porządku na cmentarzu.

vNaszym zachowaniem na cmentarzu okazujemy naszą wiarę i kulturę.

4.   Swoje spotkania mają:

ØW poniedziałek – godz. 18.00 – Lektorzy

ØWe wtorek – godz. 16.00 w Ochronce DSM a po wieczornej Mszy świętej – Grupa Odnowy w Duchu Świętym

ØW środę po wieczornym nabożeństwie Parafialna Schola Liturgiczna

ØW czwartek – od godz.16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta.

ØW sobotę o 9.00 – Ministranci, a chętnych do służby przy ołtarzu

zapraszamy w sobotę na godz. 10.00.

5. Dobrą inwestycją jest też zakup prasy katolickiej czy też Kalendarza

Rolników.

6. Już dziś zapraszamy w dniu 1 listopada na godz. 19.00 do kaplicy cmentarnej na nabożeństwo przygotowane przez młodzież.

7.  Wypominki za zmarłych na Listopad i roczne na Niedziele przed Mszą o 9.00 i 11.00, można składać na tacę lub w kancelarii. Kartki na wypominki są na ołtarzach bocznych.

8. W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Joannę Cieślak. Dobry Jezu…

9. " Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu" usłyszeliśmy w Ewangelii. Warto przypomnieć, że tej służby uczymy się przede wszystkim w  rodzinie. Idąc na cmentarz pamiętajmy o wdzięczności dla tych, którzy nam służyli swoją obecnością i wypełnianiem swojego powołania.

wielki_czwartek_9_20130328_1947395232.jpg