24 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”. To naczelne przesłanie dzisiejszego święta. Przez kolejne rocznice historyczne poznajemy dzieje Ojczyzny, osób związanych z naszym miejscem zamieszkania. Poznając ich dzieje warto też popatrzeć na codzienne wypełnianie naszych obowiązków. Pomoże nam w tym także Liturgia tego tygodnia:
W poniedziałek – wspomnienie NMP Bolesnej
We wtorek – wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana
W środę Dzień Golgoty Wschodu – Dzień Sybiraka
W czwartek –  Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski
i młodzieży.
W sobotę –  wspomnienie Andrzeja Kim, Pawła Chong i jego koreańskich towarzyszy
W Niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 9.00. dzieci na Mszę świętą o godz. 11.00, a Rycerstwo Niepokalanej na Mszę święta o godz. 12.30. Składka na nasze parafialne inwestycje, a zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w środę, w kościele po Mszy świętej wieczornej.

3. Serdecznie dziękujemy:
Wszystkim pielgrzymom do Sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie za ich trud, modlitwy i świadectwo wiary.
Dziękujemy za kolejne wpłaty na kaplicę cmentarną, remont organów  i Stacje Drogi Krzyżowej.
Serdecznie dziękujemy za  każdy życzliwy gest dla naszych przedsięwzięć.

4. Spotkania grup:
Kandydaci na Ministrantów –  sobota 9.00
Ministranci – sobota 10.00
Lektorzy – piątek 18.30
Schola – wtorek 15.30
Dziewczęca Służba Maryjna – czwartek 16.30
Z okazji święta św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, zapraszamy wszystkich młodych w czwartek na wieczorną Mszę świętą i modlitwy w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
Śpiewający psalmy – piątek 18.30
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – piątek 18.30
Chór – całość – sobota 10.00
Spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w sobotę 20 września  w Zabawie. W celu zorganizowania wyjazdu prosimy o zapisanie się do czwartku włącznie w kancelarii lub w sekretariacie Domu Parafialnego KANA. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 z placu kościelnego.
Pielgrzymka rodzin do Częstochowy w Niedzielę 28 września. Wyjazd o godz. 6.00. Zapisy w Domu Parafialnym KANA. Koszt 40 zł. od osoby.
Informacja o możliwości wstąpienia do Związku Strzeleckiego „Strzelec” Marszałka Józefa Piłsudskiego jest na tablicy ogłoszeń.
KRAMEX zaprasza we wtorek do Domu Parafialnego KANA na kurs prawa jazdy.

5. Zapraszamy do naszego Kiosku Parafialnego, gdzie jest możliwość nabycia Kalendarzy Rolników na rok 2015.

wielki_czwartek_25_20130328_1207310252.jpg