III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś Niedziela zwana „Gaudete” – Radujcie się. Okazją do radości jest fakt, że już blisko Boże Narodzenie.

2. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o 6.30 i 17.00. zwłaszcza, że III Tydzień Adwentu jest czasem modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Od wtorku odprawiać będziemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Niech udział w Roratach, będzie rodzinnym przygotowywaniem się na Boże Narodzenie.

3. Naszym przygotowaniem do Świat Bożego Narodzenia niech będzie dobra spowiedź święta. Nie zapomnijmy o tym najważniejszym przygotowaniu. W sobotę Dzień Spowiedzi. Spowiedź od 8.00 do 17.00. Przerwy w spowiedzi będą: 9.30 – 10.00, 12.00 – 14.00 i 15.30 – 16.00. Bardzo prosimy w tym dniu skorzystać z Sakramentu Pokuty i nie odkładać spowiedzi na wigilię. Zapraszamy także mieszkańców Radwana i Dąbrowicy, ponieważ kapłani przez cały tydzień będą spowiadać w parafiach naszego dekanatu.
W przyszłą Niedzielę zapraszamy młodzież na Mszę św. o godz. 9.00. Na tej Mszy św. będzie przyjęcie lektorów. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Na tej Mszy św. będzie przyjęcie chłopców na kandydatów na ministrantów. Msza św. o godz. 12.30 z udziałem Rycerstwa Niepokalanej.
Już dziś informujemy, że w Poniedziałek 22 grudnia, udamy się z sakramentalną posługą do chorych na terenie Parafii. Prosimy, aby tych chorych zgłaszać do soboty, w Zakrystii lub w Kancelarii.
Podobnie jak w ubiegłym roku, w Święto Najświętszej Rodziny, modlić się będziemy wspólnie ze złotymi i srebrnymi Jubilatami Małżeństwa. Zwracamy się z prośbą, aby ci, którzy nie zawierali w naszym kościele sakramentu małżeństwa, lub zmielili miejsce zamieszkania, a chcą wziąć udział w tym Jubileuszu, podali do kancelarii adresy zamieszkania. Nie chcemy pominąć nikogo. Chcemy także przygotować pamiątkę tego Jubileuszu dla każdej pary małżeńskiej, stąd ta nasza gorąca prośba. Przygotowujemy się także do godnego przywitania Nowego 2016 Roku. W Domu Parafialnym KANA organizowany jest bezalkoholowy Sylwester.

4. Przygotowując się do Świąt nie zapomnijmy o opłatkach wigilijnych i świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Do nabycia także płyty z Peregrynacji obrazu Jezu ufam Tobie w naszej parafii. Młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone będą na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży do Pragi.

5. Składamy podziękowania:
Za ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Za kolejne wpłaty na Kaplicę cmentarną i remont organów oraz dzisiejszą składkę.

6. Spotkania grup:
Kandydaci na ministrantów – sobota – 12.30.
Lektorzy – Piątek – 18.00.
Schola – wtorek – 15.00.
DSM – wtorek – 16.00.
Zespół muzyczny – Dom Parafialny KANA – poniedziałek – 18.30.
Grupa teatralna – Dom Parafialny KANA – wtorek – 19.00.
Grupa Odnowy w Duchu Świętym – wtorek – 18.00.
Zapraszamy młodzież w czwartek na Mszę św. wieczorną, dla wspomnienia i uczczenia błogosławionej Karoliny.
Śpiewający psalmy – Piątek po Mszy św. wieczornej.
Grupa młodzieżowa – piątek – 18.00. Wszystkich młodych zapisanych na wyjazd do Pragi oraz chętnych na ten wyjazd, zapraszamy w piątek, na spotkanie o godz. 19.00.
Serdecznie zapraszamy chętnych, młodych do dzielenia się swoimi talentami wokalnymi. Próba parafialnego chóru w głosach w czwartek o 18.00, a w sobotę o 10.00 całość.

7. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Julię Łuszcz, + Wiesława Kowalika, + Eugenie Kołodziej i + Tadeusza Kozioła. Dobry Jezu …

wielki_czwartek_9_20130328_1947395232.jpg