XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2017

1. „Nie bójcie się ludzi!”. To pouczenie Pana Jezusa idzie przez wieki i pokolenia. Każdemu z nas, Jezus dodaje odwagi, abyśmy swoim życiem dawali wyraziste świadectwo naszej wiary, czyli słuchania Pana Boga i Jego przykazań. Uczestnicząc w niedzielnej liturgii, gdy Pan jest z nami, nabierzmy odwagi na kolejne dni pracy i wypoczynku.

2. W środę wspominamy św. Ireneusza biskupa i męczennika. W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00. To dzień pracy, ale może znajdzie się chwila na modlitwę w intencjach Ojca Świętego i każdego z nas. Należymy do Chrystusowego Kościoła, zbudowanego na fundamencie Apostołów. Zbierana
składka jest oddawana do dyspozycji Ojca Świętego. W tym dniu Ks. Paweł ma swoje imieniny. W piątek kończymy nabożeństwa czerwcowe. Sobota jest pierwszą sobotą lipca. W tym dniu rozpoczyna się w Tuchowie Wielki Odpust. Ojcowie Redemptoryści serdecznie zapraszają od 1 do 9 lipca do Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

3. Przyszła Niedziela to dzień Odpustu ku czci Matki Bożej Szczucińskiej. Uroczysta Msza święta z procesją Eucharystyczną o godz. 11.00. Wyjątkowo w kaplicach, tak w Radwanie jak i w Dąbrowicy Msze święte będą o godz. 8.00. Zapraszamy Ministrantów, Lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną,  Dzieci, które dzwonią i sypią kwiaty, Panów do baldachimu. Jest to nasze parafialne święto, więc serdecznie zapraszamy także poczty sztandarowe. Przed tymi uroczystościami okazja do spowiedzi świętej w sobotę od godz. 17.00.

4. Składamy gorące podziękowania katechetom, Nauczycielom i Wychowawcom za ich trud wychowywania i kształcenia. Dzieciom i młodzieży życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w czasie wakacyjnego odpoczynku i polecamy ich w naszych modlitwach. Niech odpoczynek nie oznacza zaniedbań w sprawach wiary i praktyk religijnych.

5. Przypominamy, że przez całe wakacje niedzielne Msze św. w Radwanie o godz. 8.00 i w Dąbrowicy o godz. 10.00, a wieczorna Msza święta o godz. 19.00.

6. Składamy serdeczne podziękowania:
➢ Dziękujemy tym wszystkim, którzy w Oktawie Bożego Ciała, nie zapomnieli o uczczeniu Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i przychodzili na procesje Eucharystyczne.
➢ Dziękujemy  za to, że nie zabrakło gałązek brzozowych i kwiatów.
➢ Dziękujemy  Siostrom zakonnym i mamom za troskę o porządek na procesjach.
➢ Dziękujemy: Waldemarowi Gwoździowskiemu, Barbarze i Jerzemu Furgał, Urszuli i Zbigniewowi Rzeszutko, Agnieszce Gajda, Stanisławowi Pieróg, Krystynie Omiatacz,  Marii i Janowi Walus, Teresie i Januszowi Giera, a także anonimowym fundatorom za dostarczone słodycze dla dzieci.
➢ Dziękujemy dzieciom, które dzwoniły i  sypały kwiatki.
➢ Dziękujemy Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają naszą parafię.
➢ Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą Niedzielę. Uskładaliśmy kwotę 8 267 złotych. Zbliża się rocznica 700 lat naszej parafii. Czekamy na fundusze, które pozwolą nam na rozpoczęcie prac przy naszej świątyni. Być może ten tydzień da nam odpowiedź czy będziemy mieli taką pomoc, czy też musimy liczyć tylko na siebie.
➢ Dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc w naszych parafialnych inwestycjach.

7. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę będą prowadzone w Kancelarii Parafialnej do końca lipca. Osoby poniżej 16 roku muszą mieć opiekuna.  Jest organizowany wyjazd młodzieży na Międzynarodowe Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach 10 – 14 lipca. Zapisy do środy u Ks. Tomasza. Koszt 180 zł.

8. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Romana Romanowskiego i Zofię Jarnicką. Dobry Jezu….

9. Zapraszamy do  odwiedzin naszego kiosku.

10. Przed otrzymaniem błogosławieństwa pomódlmy się w intencji Synodu naszej Diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Obdarz nas swoją prawdą, miłością i pokojem, abyśmy jako rodzina tarnowskiego Kościoła owocnie przeżyli synod diecezjalny. Pragniemy w jedności z Kościołem powszechnym, odnowić i ożywić nasz Kościół tarnowski i w świetle Ewangelii właściwie odczytać znaki czasu. Maryjo, Matko Kościoła i Patronko Diecezji Tarnowskiej, prowadź nas i wspieraj w synodalnej pielgrzymce wiary! Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej, módlcie się za nami!

11. „Człowiek jest jak morze: ma swoje przypływy i odpływy” – zauważa Henryk Sienkiewicz. Żyć wiarą na co dzień, to szanować siebie i bliźnich. To radować się z osiągnięć i pomagać w problemach.

wielki_czwartek_18_20130328_1962153418.jpg