II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2016.

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Święty Mikołaj zaprasza na spotkanie na godz. 15.00 do Domu Parafialnego KANA członków Stowarzyszenia „Otwarte serce” i wszystkich zaproszonych, a na godz. 18.00 kandydatów na ministrantów, ministrantów, lektorów, młodzież, Dziewczęcą Służbę Maryjną, scholę i dzieci z rodzicami. Spotkania zapowiadają się bardzo radośnie. Przed Kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ponieważ nam pomagają –pomagajmy też potrzebującym.
2.W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Święto patronalne Sióstr Służebniczek, Rycerstwa Niepokalanej i DSM. Msze święte o 7.00, 11.00 i 17.00. O godz. 12.00 będziemy modlić się w Godzinie Łaski, o potrzebną pomoc dla nas i dla naszych bliskich na drogach wiary. Msze święte w kaplicach o godz. 16.00.
3. Zachęcamy do udziału w Roratach. Roraty są o 6.30 i 17.00.
4.W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o 7.00 zmiana tajemnic
różańcowych. Składka przeznaczona będzie na wyposażenie kaplicy szpitalnej w Dąbrowie Tarnowskiej.
5. Składamy podziękowania:
Ø Wszystkim tym, którzy pomogli Św. Mikołajowi. Serdecznie
dziękujemy tym, którzy przekazywali dary do Koszów Caritas, oraz tym, którzy finansowo wsparli to dzieło dobroci. Dziękujemy też tym, którzy swoim sercem i pracą pomogli Św. Mikołajowi.
Ø Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych, uczestniczących w Roratach.
Ø Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich Ofiarodawców na remont organów.
Ø Dziękujemy za ofiarowane choinki oraz elementy Bożonarodzeniowej szopki.
6. W naszych przygotowaniach nie zapomnijmy o Świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz o opłatkach wigilijnych.
7. Spotkania grup:
Ø Kandydaci na ministrantów – sobota – 9.00.
Ø Ministranci – sobota – 10.00.
Ø Lektorzy – Piątek – 18.00
Ø DSM i Schola – środa – 15.00
Ø Śpiewający psalmy – piątek po Mszy świętej wieczornej
Ø Zespół muzyczny – sobota – 9.30
Ø Spotkanie grupy teatralnej w KANIE – czwartek – 18.00
Ø Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – środa po Mszy św. wieczornej
Ø Spotkanie grupy młodzieżowej „ICHTIS” w piątek na godz. 18.00.
Wszystkich, którzy zapisali się na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych do Rygi, oraz wszystkich chętnych na ten wyjazd zapraszamy w piątek o godz. 19.00 do KANY
Ø Spotkania formacyjne przed Bierzmowaniem młodzieży Gimnazjum Klasy pierwsze wtorek – 17.00, klasy drugie środa – 17.00, klasy trzecie piątek 17.00.
8. W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Wojciecha Sołtysa i Stanisławę Data. Dobry Jezu ...
9. Ponieważ chcemy w Święto Świętego Szczepana, pomodlić się wspólnie ze złotymi i srebrnymi Jubilatami Małżeństwa, zwracamy się z prośbą, aby ci, którzy nie zawierali w naszym kościele sakramentu małżeństwa, lub zmielili miejsce zamieszkania, a chcą wziąć udział w tym Jubileuszu, podali do kancelarii adresy zamieszkania. Dla każdej pary
małżeńskiej chcemy przygotować pamiątkę Jubileuszu, stąd ta nasza gorąca prośba. Jak można zauważyć, przygotowujemy się także do godnego przywitania Nowego 2017 Roku. W Domu Parafialnym KANA organizowany jest bezalkoholowy Sylwester.
10. Dziękujmy Panu Bogu i ludziom dobrego serca, że od roku działa w Dąbrowicy Środowiskowy Dom Samopomocy. Zajęcia są od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. Jest jeszcze jedno miejsce wolne.
11. „Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia” – zauważa Albert Einstein. Za wstawiennictwem Niepokalanej i z Bożym Błogosławieństwem przyjmijmy dar drugiego, adwentowego tygodnia.

wielki_czwartek_18_20130328_1962153418.jpg