30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś wspominamy poświęcenie kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za tę świątynię i zamieszkanie Boga w niej. Pamiętajmy jednak, że najpiękniejsza świątynia jest tylko wtedy, gdy jest wypełniona ludźmi i modlitwą.

2. Rozpoczęliśmy w naszym dekanacie Peregrynację obrazu Jezu ufam Tobie i relikwii świętych: Siostry Faustyny i Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe, na naszą wspólną modlitwę, która potrwa do piątku. Przez tę wspólną modlitwę przygotujmy nasze serca, nasze rodziny, na Peregrynację, która w naszej parafii będzie 6 i 7 listopada. Na ołtarzach bocznych są Księgi łask, próśb i podziękowań. Możemy w nich wpisywać swoja wdzięczność za otrzymane łaski i prośby o pomoc w życiowych problemach. Można też przynosić napisane w domu, podziękowania i prośby. Możemy je składać do kuferków na ołtarzach. Są tam też programy naszych bezpośrednich przygotowań do peregrynacji, oraz program samej peregrynacji.

3. Naszą modlitwę wspomagać będzie wstawiennictwo świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza wspominanych we wtorek. W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. W Niedzielę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. O godz.14.00 będzie poświęcenie dzwonów i Msza św. w Kaplicy na cmentarzu parafialnym, a potem procesja po cmentarzu. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy za zmarłych w tym dniu na cmentarzu o godz. 19.00. Modlitwę poprowadzi grupa młodzieżowa. We Wszystkich Świętych nie będzie już popołudniowej Mszy św.!!!

W Niedziele 2 listopada, Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 12.30 i 17.00, a w nowej Kaplicy na cmentarzu Msze św. o 9.00 i 11.00.

4. Aby umożliwić zyskiwanie odpustów za drogich nam zmarłych, a także już przygotować się do Peregrynacji, będziemy spowiadać przed Uroczystością Wszystkich Świętych w piątek od 8.00 do 17.00, z przerwami od 10.00 do 10.45 oraz od 12.00 do 14.00 i od 15.30 do 16.00. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi w godzinach przedpołudniowych, gdyż kapłani zaproszeni do pomocy, będą spowiadać po południu w swoich parafiach. Nie będzie spowiedzi w kaplicach.
Starszych i chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii do wtorku włącznie. Stosownie do naszych możliwości, bo spowiadamy także w dekanacie, w środę odwiedzimy naszych starszych i chorych z posługą sakramentalną na wioskach, a w czwartek w Szczucinie. W piątek nie będzie czynna kancelaria.

5. Wypominki listopadowe i roczne można składać w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

6. Serdeczne podziękowania składamy:
Za dary dla Seminarium Duchownego i składane na ten cel ofiary. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w dzieło pomocy dla naszego Seminarium Duchownego.
Dziękujemy za ofiary na kaplicę cmentarną i remont organów składane w kopertach lub wpłacane na konto bankowe. Jutro, w godzinach popołudniowych, mają być montowane dzwony przy kaplicy cmentarnej.
Słowa uznania i wdzięczności kierujemy do tych wszystkich, którzy okazują szacunek dla zmarłych i starają się o porządek na cmentarzu. Dziękujemy za okazaną pomoc przy usuwaniu śmieci, a Panu Bolesławowi Łączyńskiemu dziękujemy za skoszenie trawy na naszych cmentarzach.
Dziękujemy tym, którzy dla zachowania porządku nie sprzedają kwiatów i zniczy przed wjazdem i wejściem na cmentarz.
Składając podziękowania prosimy, abyśmy pięknym i czystym cmentarzem oraz jego otoczeniem, mogli pochwalić się 1 i 2 listopada.

7. Swoje spotkania mają:
Kandydaci na ministrantów i ministranci nie mają spotkania
Lektorzy – Piątek – 18.30
Schola – wtorek – 15.00
DSM – wtorek – 16.00
Śpiewający psalmy – Piątek po Mszy św. wieczornej.
Zespół muzyczny – Dom Parafialny KANA –czwartek – 18.30
Wszystkich młodych zapraszamy w piątek na spotkanie grupy młodzieżowej o godz. 18.00, w Domu Parafialnym KANA.
Bardzo serdecznie zapraszamy na próbę do parafialnego chóru – w czwartek o 18.00.
Spotkanie grupy teatralnej w Domu Parafialnym KANA – wtorek – 18.00
Zapraszamy do Domu Parafialnego KANA tak młodszych jak i starszych. Jest możliwość korzystania z korepetycji językowych i przedmiotowych, gry w tenisa.
Przypominamy o możliwości wyjazdu na 37 Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Pradze.
Zachęcamy do wsparcia akcji ZNICZ SERCA przygotowanej przez Grupę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii.

8. Warto zatrzymać się przy Kiosku Parafialnym. Oprócz prasy katolickiej są tam także koronki i materiały dekoracyjne na Peregrynację. Zapraszamy!

wielki_czwartek_1_20130328_1956238151.jpg