I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I   NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

18. 02. 2024 r.

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To szczególny czas na modlitwę i układanie swojego życia według Ewangelii. Nasze wielkopostne postanowienia możemy zapisać w Księdze trzeźwościowej, która jest na ołtarzu Matki Bożej.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.
  2. Zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa w tym tygodniu:
  • W czwartek święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Nowenna do Matki Bożej.
  • W piątek Droga Krzyżowa – o 15.00 dla dzieci, o 16.30 dla dorosłych, a o 18.30 dla Młodzieży. W Radwanie i Dąbrowicy o 16.00. Wieczorna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę – w Szczucinie o 16.00. Przypominamy, że bezpośrednio po Gorzkich Żalach, a więc około godz. 16.45, jest Msza Święta wieczorna.W kaplicach w Dąbrowicy po Mszy św. o 8.00, a w Radwanie po Mszy św. o 10.00.
  1. Składamy podziękowania:
  • Za uczestnictwo w adoracjach
  • Za udział w Nabożeństwach Pasyjnych
  • Dziękujemy za deklarowanie przekazania 1,5 % podatku na Caritas
  • Dziękujemy za dekoracje naszych krzyży przydrożnych.
  • Dziękujemy za indywidualne ofiary na nasze prace i za to że pamiętacie, że  składka z pierwszej i trzeciej Niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na nasze prace.
  1. Czekają na nas Prasa katolicka, baranki wielkanocne i paschaliki.
  1. Zapraszamy
  • We wtorek o godz. 18.00 – Grupę Odnowy w Duchu Świętym.
  • Już dziś pomyślmy o uczestnictwie w naszych rekolekcjach parafialnych.  Rozpoczną się w przyszłą Niedzielę i będą trwały do Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek  i wtorek będą o 6.30, 18.00 i 19.30. Zapraszamy do skorzystania z chwil refleksji i modlitwy. Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej w Szczucinie i Radwanie będą od 4 do 6 marca.
  • Przypominamy, że w tym Wielkim Poście kurs przedmałżeński będzie miał formę weekendową. Będzie tylko w sobotę i Niedzielę (9 i 10 marca). Rozpocznie się w sobotę, 9 marca, o godz. 9.00. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 roku życia.
  • Rozpoczęliśmy prace na cmentarzu. Widok terenu wokół cmentarza od strony Placu Targowego skłania do ponowienia lekcji wychowania z maja 2021 roku. Wtedy dzieci uczyły starszych, że nie należy zaśmiecać terenu także wokół cmentarza. Pamiętajmy, że jak jest wiara to jest i kultura.

7. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Stanisława Piotrowskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…

8. Modlitwa, post, jałmużna wymagają i kosztują człowieka. Ale jak mówi Lew Tołstoj: Kochać to znaczy czynić dobro. Nas samych, nasze rodziny polećmy opiece Matki Bożej…..

wielki_czwartek_18_20130328_1962153418.jpg