29 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś niedziela misyjna. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich misjonarzy, a szczególnie kapłana z naszej Diecezji, Ks. Mateusza Dziedzica, od pięciu lat głoszącego Ewangelię w Republice Środkowoafrykańskiej, pracującego w Baboua a porwanego w nocy z 12 na 13 października.

2. W liturgii tego tygodnia:
W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kantego.
We wtorek – wspomnienie błogosławionego Jakuba Strzemię.
W środę – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
W sobotę – wspomnienie świętego Jana Pawła II papieża. W tym dniu rozpoczynamy w naszym dekanacie peregrynacje obrazu Jezu ufam Tobie.

3. W przyszłą Niedzielę, przypominamy sobie o rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

4. Trwa modlitwa różańcowa. Serdecznie dziękujemy tym, którzy prowadzili modlitwę różańcową i dziękujemy też tym, którzy zgłosili się do poprowadzenia kolejnych modlitw różańcowych. Niech to będzie nasze przygotowanie do Peregrynacji obrazu Jezu ufam Tobie. Na ołtarzach bocznych są Księgi łask, próśb i podziękowań. Możemy w nich wpisywać swoja wdzięczność za otrzymane łaski i prośby o pomoc w życiowych problemach. Są tam też programy naszych bezpośrednich przygotowań do peregrynacji, oraz program samej peregrynacji.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich i o porządek na całym cmentarzu. Pamiętajmy o kosztach wywozu śmieci i o wrzucaniu do kontenerów tylko śmieci nieorganicznych. Dla śmieci organicznych mamy miejsce znane już z ubiegłych lat. I przypominamy o zakazie handlu na wjeździe.

6. Przyjmujemy na wypominki miesięczne na Listopad i roczne na Niedziele przed Mszą o 9.00 i 11.00. Druki są na ołtarzach bocznych.

7. Składamy podziękowania za:
Dziękujemy za ofiary na Fundusz Papieski.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do tych, którzy w ubiegłą Niedzielę składali ofiary na inwestycje parafialne. Zebrana kwota to 9 485 złotych.
Serdecznie dziękujemy za kolejne ofiary na Kaplicę cmentarną i remont organów.
Dziękujemy za dobrą wolę przekazania darów dla Seminarium. Będziemy je przyjmować do Środy włącznie. W czwartek odwieziemy je do Tarnowa.

8. Zachęcamy do zatrzymania się przy kiosku parafialnym.

9. Spotkania grup:
Kandydaci na ministrantów – sobota – 9.00.
Ministranci – sobota – 10.00.
Lektorzy – Piątek – 18.00
Schola – wtorek – 15.00
DSM – wtorek – 16.00
Śpiewający psalmy – Piątek po Mszy św. wieczornej.
Zespół muzyczny – Dom Parafialny KANA – poniedziałek – 18.30
Wszystkich młodych zapraszamy w piątek na spotkanie grupy młodzieżowej o godz. 18.30.
Bardzo serdecznie zapraszamy do parafialnego chóru. Próba w głosach w czwartek o 18.00, a całość w sobotę – 10.00.
Zapraszamy do Domu Parafialnego KANA tak młodszych jak i starszych. Jest możliwość korzystania z korepetycji językowych i przedmiotowych, gry w tenisa.
Spotkani Rady Parafialnej we Wtorek po wieczornym nabożeństwie.
W poniedziałek o godz. 12.00 w Domu Parafialnym KANA, będzie wydawana żywność dla potrzebujących pomocy i posiadających aktualne zaświadczenie.

10. Duszpasterstwo Młodzieży w Szczucinie organizuje wyjazd młodzieży na 37 Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Pradze. Koszt 200 zł. i 55 euro. Przy zapisie płacimy 100 zł. Więcej informacji u Ks. Tomasza lub w Domu Parafialnym KANA w piątki od 18.00 do 19.00. Grupa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii przygotowała akcję ZNICZ SERCA. Zakup zniczy to pomoc dla pracy z młodzieżą w naszej parafii.

wielki_czwartek_23_20130328_1995588188.jpg