2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W drugą Niedzielę Wielkiego Postu zabiera nas Chrystus na górę i przemienia się, abyśmy także i z tej perspektywy popatrzyli na nasze życie. Zapraszamy na godz.16.00 na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Dziś przed Kościołem prosimy o ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.  W okresie wielkopostnej modlitwy i dobrych uczynków mamy okazję, aby solidarnie naszą modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Dzięki tym ofiarom polscy misjonarze będą mogli kontynuować głoszenie Ewangelii o zbawieniu, budować kościoły, szkoły, ośrodki zdrowia i szpitale, formować katechistów, pomagać potrzebującym, karmić głodnych, leczyć chorych, podtrzymywać na duchu strapionych. Naszą, choć skromną ofiarą, zapalmy światełko nadziei w sercach wielu ludzi żyjących w biedzie i ubóstwie.

2. Zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa w tym tygodniu:
W środę święto św. Kazimierza Królewicza.  W Dąbrowicy i Radwanie od godz. 16.00 spowiedź przed Pierwszym Piątkiem.
W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej przed pierwszym piątkiem marca. Na zakończenie adoracji Nowenna do Matki Bożej.
W piątek na Drogi Krzyżowe o 15.00, 16.30 i 18.00. Na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas gimnazjalnych. To nabożeństwo jest przygotowaniem do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. Za tydzień nasza parafia, jak co roku, będzie przeżywać swój dzień Adoracji i modlitwy za Diecezję. Z tego powodu zmianę tajemnic różańcowych prosimy przeprowadzić prywatnie. A program adoracji jest następujący:
Po Mszy świętej o 7.00 – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Po Mszy świętej o 9.00 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Po Mszy świętej o 11.00 – Adoracja dla Dzieci
Po Mszy świętej o 12.30 – Rycerstwo Niepokalanej
14 – 15.00: Łęka Szczucińska, Łęka Żabiecka, Dąbrowica
15 – 16.00: Lubasz, Skrzynka, Radwan

4. Składamy podziękowania:
Za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych.
Za ofiary na nasze inwestycje. Uzbieraliśmy kwotę 7 320 zł.
Za indywidualne ofiary na remont organów.
Za deklarowanie przekazania 1 % podatku na Caritas

5. Zapraszamy do Kiosku Parafialnego. Można nabywać prasę katolicką, baranki wielkanocne i paschaliki. To akcja wsparcia dla działalności Caritas. Paschaliki zanieśmy na groby naszych bliskich.

6. Swoje spotkania mają:
Kandydaci na ministrantów – sobota 9.00
Ministranci – sobota 10.00.
Schola – wtorek 15.00
DSM – wtorek 16.00
SRK – czwartek po Mszy św. wieczornej
Śpiewający psalmy – piątek – 17.30
Lektorzy – piątek po Mszy świętej wieczornej
Zespół muzyczny – poniedziałek godz. 19.00. Zapraszamy na to spotkania młodzież, która chciałaby grać lub śpiewać w zespole.
Grupa teatralna – czwartek godz. 19.00. Grupa zaprasza chętnych do zagrania w misterium Męki Pańskiej.
Chór – wtorek i czwartek – 18.00 – próba w głosach a całość sobota – 10.00.
W piątek wyjazd do Mogiły

7. Grupa Modlitewna Odnowy w Duchu Świętym i Krucjata Wyzwolenia człowieka rozpoczyna w sobotę Rekolekcje Ewangelizacyjne. Program jest na tablicy ogłoszeń. Chętni mogą dołączyć się do tych Rekolekcji już w sobotę, a jako wspólnota parafialna włączymy się na Niedzielnej Eucharystii.

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Szczucinie przypomina, że wypalanie traw jest szkodliwe i niebezpieczne, dlatego grożą za to kary.

wielki_czwartek_24_20130328_1405064111.jpg