33 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Bóg oczekuje od nas twórczego podzielenia się tym, co od Niego otrzymaliśmy. Będzie nas sądził z wykorzystania otrzymanych talentów, czyli zdolności, szans i miejsc, w których możemy czynić dobro. Nie jest zły ten, kto ma mało, ale ten, kto niczym się nie dzieli. Nasze obdarowanie jest zawsze wyjątkowe, jedyne, właściwe danemu człowiekowi. W ewangelicznej logice nie ma miejsca na porównywanie się i rywalizację.

2. Kończymy rok liturgiczny. Przyszła Niedziela jest ostatnią w tym Roku Liturgicznym. Po każdej Mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i aktu poświęcenia podziękujemy za ten rok liturgiczny i doznane łaski. Składka przeznaczona będzie na nasze inwestycje.

3. W liturgii tego tygodnia:
W poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
We wtorek – wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny. W tym dniu 100 rocznica jej męczeńskiej śmierci.
W środę – wspomnienie błogosławionej Salomei.
W czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
W piątek – wspomnienie Ofiarowania NMP.
W sobotę – wspomnienie św. Cecylii. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną i Koncert naszego parafialnego chóru. Podczas codziennej modlitwy za zmarłych i czytanych wypominek, spłacamy dług wdzięczności naszym bliskim zmarłym. Zapraszamy więc do tej wspólnej modlitwy. Zapraszamy na Modlitwę Nowennową do MB w czwartek.

4. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Na dłuższe wieczory
warto nabyć płyty z Peregrynacji oraz prasę katolicką!

5. Dziękujemy:
Wszystkim tym, którzy we wtorek wzięli udział we Mszy Świętej za Ojczyznę i Uroczystościach pod Kwaterą Pamięci w Szczucinie.
Orkiestrze, solistom, pocztom sztandarowym dziękujemy za nadanie uroczystości wyjątkowego charakteru.
Dziękujemy za udział w modlitwach za zmarłych
Składamy podziękowania tym wszystkim, którzy pilnują porządku i segregacji na cmentarzu i tym samym troszczą się, abyśmy mniej płacili za wywóz kontenerów.

6. Spotkania grup:
Kandydaci na ministrantów – sobota – 9.00.
Ministranci – sobota – 10.00.
Lektorzy – Piątek – 18.00
Schola – wtorek – 15.00
DSM – wtorek – 16.00
Śpiewający psalmy – Piątek po Mszy św. wieczornej.
Zespół muzyczny – Dom Parafialny KANA – poniedziałek – 18.30
Wszystkich młodych zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach w Zabawie, z okazji 100 rocznicy śmierci błogosławionej Karoliny. Kto chciałby wziąć udział w tych uroczystościach niech skontaktuje się z Ks. Tomaszem. W piątek Okręgowe Spotkanie Młodzieży w Łęgu Tarnowskim o godz. 19.00. Kolejne Okręgowe Spotkanie Młodzieży 29 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej. Udział w tych spotkaniach należy zgłaszać do Księży Katechetów. 28 listopada spotkanie przygotowawcze na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Pradze.
Serdecznie zapraszamy do parafialnego chóru. Próba w głosach we wtorek o 18.00, a całość w czwartek o 18.00, i w sobotę.
Grupa teatralna – Dom Parafialny KANA – czwartek – 19.00.
Klasy II Gimnazjum – środa – 17.00.
Klasy I Gimnazjum – piątek – 17.00.
We wtorek KRAMEX rozpoczyna kolejny kurs prawa jazdy.

wielki_czwartek_27_20130328_1287776896.jpg