XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2016.

1. Dziś ostatnia Niedziela sierpnia i ostatni porządek wakacyjny.
Jutro, w poniedziałek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada druga rocznica śmierci Ks. Prałata Józefa Przybycienia.
2. W czwartek rozpoczynamy nowy rok pracy wychowawczej i szkolnej. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu trudną sprawę wychowania, a także naszą Ojczyznę, w 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pierwszych wychowawców, czyli Rodziców, oraz Dyrekcje, Nauczycieli i Wychowawców zapraszamy na wspólną modlitwę.
 O godz. 8.00 – Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich Szkół w Szczucinie. Po Mszy świętej inauguracja roku szkolnego dla Zespołu Szkół w Szczucinie na Hali Widowiskowo – Sportowej, ul. Rudnickiego 12, o godz. 9.00.
 Gimnazjum w Radwanie oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Skrzynce ma rozpoczęcie roku o 8.00 w kaplicy w Radwanie.
 Gimnazjum w Borkach rozpoczyna rok szkolny o godz. 8.10. Dowóz młodzieży do Borek z przystanku w Dąbrowicy – Remiza od 7. 40. Zakończenie o godz. 10. 15. Szczegółowy rozkład dowozów umieszczony jest w szkole.
Dyrekcjom Szkół, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty Dzieciom, Młodzieży Szkolnej – życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym i wiele osobistej satysfakcji w pracy i nauce. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi wszystkie troski wychowawcze.
 W czwartek od 17.00. okazja do spowiedzi św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej w intencji powołań Kapłańskich i zakonnych, oraz Msza św. Spowiedź w kaplicach dojazdowych w Środę od godz. 16.00.
 W I Piątek naszą modlitwą i Komunią św. wynagradzamy Sercu Pana Jezusa, a ofiarami wspieramy dzieło Misyjne Kościoła. Msze Św. o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 15.00 i 18.00. Na Mszy świętej o godz. 15.00 pobłogosławimy tornistry, zeszyty i książki oraz przybory szkolne. Msza św. w Radwanie i Dąbrowicy o godz. 16.00. Wyjazd do Krakowa Mogiły o 18.00.
 W przyszłą Niedzielę Jasnogórskie Dożynki. Także od nas wyrusza Pielgrzymka. Wyjazd autobusu, z placu przy Urzędzie Gminy, o godz. 5.00. Zapisy w Borkach u Ks. Proboszcza lub u Ks. Katechety. W przyszłą Niedzielę będzie już Msza święta o 12.30, a wieczorna Msza święta będzie o godz. 17.00. I prosimy, aby te zmiany zapamiętać.
3. Składamy podziękowania:
 Dziękujemy za kolejne wpłaty na remont organów.
 Dziękujemy za ofiary z ubiegłej Niedzieli. Uzbierana kwota: 9 099 zł.
 Dziękujemy za każdą życzliwość dla podejmowanych przedsięwzięć.
4. Zapraszamy do naszego Domu Parafialnego KANA:
 we wtorek rozpoczyna się kolejny kurs prawa jazdy
 w najbliższym czasie rozpocznie działalność Ognisko Muzyczne
 od 6 września rozpocznie się Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.
5. Dziś zapraszamy do naszego parafialnego Kiosku.
6. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż serdecznie zaprasza do udziału w diecezjalnym dziękczynieniu za dar kanonizacji naszego Rodaka, pochodzącego z Podegrodzia, ojca Stanisława Papczyńskiego. Nabożeństwo dziękczynne rozpocznie się w dniu 8 września br. w Podegrodziu, o godz. 17.00, a następnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna. W osobie nowego Świętego wywodzącego się z diecezji tarnowskiej otrzymaliśmy kolejnego orędownika przed Bogiem. Niech poznawanie jego życia i modlitwa przez jego wstawiennictwo umacnia nas na drodze osobistego uświęcenia, a także niech przyczynia się do szerzenia kultu św. Stanisława Papczyńskiego.
7. „Całe życie jest szkołą. I choć podobno – człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych – to jednak, jak twierdzi Albert Einstein, jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia”.
wielki_czwartek_4_20130328_1193767613.jpg