III NIEDZIELA ADWENTU

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017 r.

1. Dziś Niedziela zwana „Gaudete” – Radujcie się. Naszą radością jest dar zbawienia, który ukazuje się ludziom już w Boże Narodzenie. 
2. III Tydzień Adwentu jest czasem modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin, dlatego zapraszamy na Roraty. Jak to zapowiadaliśmy, wyjątkowo, ze względu na spowiedzi w dekanacie, Roraty rano o 6.30 a wieczorem o 18.00. Odprawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Niech to będzie dodatkową zachętą do udziału w Roratach dla dzieci i rodziców. Niech to będzie rodzinne przygotowywanie się na Boże Narodzenie. 
3.Naszym najważniejszym przygotowaniem do Świat Bożego Narodzenia niech będzie dobra spowiedź święta. Spowiedź będzie w sobotę 23 grudnia. Spowiedź od 8.00 do 18.00. Przerwy w spowiedzi będą: 9.30 – 10.00, 12.00 – 14.00 i 15.30 – 16.00. To ostatni dzień przed Wigilią. Będzie większa liczba spowiedników dlatego nie odkładajmy spowiedzi na wigilię. Zapraszamy na tę spowiedź także mieszkańców Radwana i Dąbrowicy. Wigilia wypada w Niedzielę więc kapłani będą odprawiać Msze święte o 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy świętej o 12.30 i 17.00. To dzień dla rodziny. Kapłani też chcą w tym dniu być z rodziną. Wieczorem, z pierwszą gwiazdką, zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej. Choć to nie jest obowiązujące, ale zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Rozpocznijmy wieczerzę wigilijną zapaleniem świecy. Odczytajmy Ewangelię św. Łukasza o pokłonie Aniołów i Pasterzy. Zaśpiewajmy kolędy, połammy się opłatkiem i pomódlmy się przed jedzeniem. Radość z Bożego Narodzenia niech wyrazi się śpiewem kolęd.  W Radwanie i Dąbrowicy Msza święta Pasterska o 22.00.
4. W naszych przygotowaniach do Świąt nie zapomnijmy o starszych i chorych na terenie naszej Parafii. Prosimy, aby te osoby zgłaszać do środy, w Zakrystii lub w Kancelarii.  W czwartek od godz. 14.00 udamy się z posługą do zgłoszonych. 
5. Podobnie jak w ubiegłym roku, ale tym razem w Święto Najświętszej Rodziny czyli 31 grudnia, o godz. 12.30, modlić się będziemy wspólnie  ze złotymi i srebrnymi Jubilatami Małżeństwa.                                                      
6. Przygotowujemy się także do godnego przywitania Nowego 2018 Roku. W Domu Parafialnym KANA organizowany jest bezalkoholowy Sylwester. 
7. Przygotowując się do Świąt nie zapomnijmy o opłatkach wigilijnych i świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. „Gość Niedzielny” czy też  „Mały Gość” dla dzieci, to dobre zaopatrzenie na świąteczny czas.
8. Składamy podziękowania:
➢Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, a  zwłaszcza do najmłodszych, uczestniczących w Roratach.
➢Za ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie 
➢Za kolejne indywidualne wpłaty na nasze prace
➢Za pomoc w przygotowaniu projektu do Urzędu Marszałkowskiego
➢Za dzisiejszą składkę na spłatę naszych należności za wykonane prace
➢Za materiał i wszelką pomoc przy Bożonarodzeniowej szopce i świątecznej dekoracji kościoła
➢Wszystkim Firmom, instytucjom, organizacjom i Szkołom dziękujemy za wszelkie życzenia świąteczne.  Odwzajemniając Życzymy  zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności w życiu. Modlimy się także o Błogosławieństwo Bożej Dzieciny na każdy dzień. 
➢Otrzymaliśmy podziękowanie za zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Posłuży do finansowego wsparcia misjonarzy. 
9. Spotkania grup:   
➢Wtorek – godz. 19.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
➢Czwartek – godz. 15.00 – DSM 
➢Czwartek – godz. 19.00 – Zespół Muzyczny
➢Piątek – po Mszy św. wieczornej – Lektorzy,  Śpiewający psalmy, 
➢Piątek – godz. 19.00 – Grupa Młodzieżowa Gimnazjum oraz Grupa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży 
➢Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w orszaku Trzech Króli. Warto  zastanowić się nad strojami, koronami i przygotowaniem tekstów kolęd do wspólnego kolędowania tak w kościele jak i na Hali Widowiskowo – Sportowej.
10. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Genowefę Białous, śp. Tadeusza Bednarskiego i śp. Ewę Krupa Dobry Jezu, a nasz Panie … 
11. „Moja telewizją jest tabernakulum” – mawiała święta Matka Teresa z Kalkuty. Może warto w ten ostatni tydzień Adwentu dokonać takiej zamiany. Niech więc nasza modlitwa i Boże błogosławieństwo pomagają nam wypatrywać  Chrystusa, aby prawdziwy pokój i szczęście, narodziły się w naszych sercach i naszych rodzinach. 

wielki_czwartek_2_20130328_1167381473.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl