XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.08.2017

To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”. Te słowa usłyszeli na górze przemienienia wybrani Apostołowie. Te słowa słyszymy podczas dzisiejszej liturgii Słowa Bożego. O umiłowaniu Jezusa Syna Bożego przypominają nam także święci. Dzisiejsze wprowadzenie relikwii świętego Maksymiliana Kolbe przypomina nam, że
umiłowanie Jezusa to zdolność do ofiarowania siebie. Miesiąc sierpień w naszej Ojczyźnie uczyńmy miesiącem trzeźwości. Potrzebną pomoc i łaski wypraszajmy za wstawiennictwem świętych wspominanych w tym tygodniu:
• We wtorek– wspomnienie św. Dominika
• W środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki   Europy
• W czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona bibliotekarzy i pszczelarzy
• W piątek – wspomnienie św. Klary
• W Niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.00, w Poradni Rodzinnej, dzień skupienia dla Narzeczonych, a w Sanktuarium MB Fatimskiej w Borkach dzień fatimski.

2. Jutro na Mszy świętej o godz. 8.30  wspólnie z pielgrzymami Rzeszowskimi będziemy uczestniczyć we Mszy świętej, a po niej ugościmy pielgrzymów. Mile widziany każdy, kto ma dobrą wolę dołączyć się do tej gościny. Dziękujemy tym, którzy już dostarczyli ofiary. Prosimy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Strażaków, aby podobnie jak w ubiegłe lata dopilnowali, aby pielgrzymom było u nas bezpiecznie i dobrze.

3. Wdzięczni jesteśmy za każdą waszą życzliwość i pomoc dla naszej wspólnoty parafialnej.

4. Spotkanie przed pielgrzymką na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 12 sierpnia po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym w Szczucinie.

5. Zapewne i dziś warto zatrzymać się przy naszym kiosku parafialnym.

6. „Dobrze spełniać to, co ode mnie zależy, a dobrze znosić to, co ode mnie nie zależy – oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego szczęścia na świecie”. To pouczenie świętego Maksymiliana Kolbe. Może watro posłuchać takiej podpowiedzi. A Boże Błogosławieństwo niech nam dopomaga.

wielki_czwartek_8_20130328_2071389490.jpg