22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś ostatnia Niedziela sierpnia, ostatni dzień wakacji, a w związku z tym ostatni porządek wakacyjny. Jutro rozpoczynamy nowy rok pracy wychowawczej. W naszych modlitwach polecamy Panu Bogu naszą Ojczyznę, w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej, a także trudną sprawę wychowania. Pierwszych wychowawców, czyli Rodziców, oraz Dyrekcje, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na wspólną modlitwę.

O godz. 8.00 – Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich Szkół w Szczucinie. Autobus rozpocznie dowóz dzieci  zgodnie z planem. Dowóz uczniów z Dąbrowicy o godz. 7.10. Odwożenie rozpocznie o godz. 11.00.

Gimnazjum w Radwanie ma rozpoczęcie roku o 8.00 w kaplicy. Uczniowie ze Skrzynki uczestniczą we Mszy świętej według wyboru. Gimnazjum w Borkach  rozpoczyna rok szkolny o godz. 8.10. Dowóz młodzieży do Borek z przystanku w Dąbrowicy – Remiza od 7.40. Szczegółowy rozkład dowozu umieszczony jest w szkole.
Dyrekcjom Szkół, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty Dzieciom, Młodzieży Szkolnej – życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym i wiele osobistej satysfakcji w pracy i nauce. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu przez wstawiennictwo  Maryi wszystkie  troski wychowawcze.

W czwartek od 17.00. okazja do spowiedzi św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej w intencji powołań Kapłańskich i zakonnych, oraz Msza św. Spowiedź w kaplicach dojazdowych także w czwartek od godz. 19.00.

W I Piątek naszą modlitwą i Komunią św. wynagradzamy Sercu Pana Jezusa, a ofiarami wspieramy dzieło Misyjne Kościoła. Msze Św. o Sercu Pana Jezusa o 6.30, 15.00 i 18.00. Na Mszy świętej o godz. 15.00 pobłogosławimy tornistry, zeszyty i książki oraz przybory szkolne. Msza św. w Radwanie i Dąbrowicy o godz. 16.00. Wyjazd na nocne czuwanie do Krakowa Mogiły w I Piątek miesiąca o 18.00.

W przyszłą Niedzielę będzie już Msza święta o 12.30, a wieczorna Msza święta będzie o godz. 17.00. I prosimy, aby te zmiany zapamiętać. Przyszła Niedziela to także święto Rolników. Chętni na wyjazd do Częstochowy proszeni są o zapisy u Ks. Proboszcza w Borkach. Można zapisywać się telefonicznie. Wyjazd o godz. 5.00.

2. Składamy podziękowania:
Dziękujemy za kolejne wpłaty na budowę kaplicy na cmentarzu, na remont organów i renowacje Stacji Drogi Krzyżowej. Dziękujemy za każdą ofiarę. Bóg zapłać!
Dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji pogrzebu Ks. Prałata.

3. Zapraszamy:
W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie organizacyjne Ogniska Muzycznego w Domu Parafialnym KANA.
Grupę młodzieżową i zespół muzyczny na spotkanie w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym KANA.
Dziewczęcą Służbę Maryjną na spotkanie u Sióstr Zakonnych w poniedziałek o godz. 17.00.
Do naszego Kiosku, a w przyszłą Niedzielę na godz. 10.00 Sołtysi sołectw Wschód i Zachód zapraszają na spotkanie do Sali Narad Urzędu Gminy,

4. Msza św. w Sanktuarium w Odporyszowie dla Chorych w przyszłą Środę o godz. 17.00. Zapisy z wpłatą 5 zł do przyszłej Niedzieli włącznie w KANIE lub w Kancelarii.

5. Centrum Edukacji SIGMA w Tarnowie zaprasza do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Szkoły Policealnej. Informacja internetowa www.sigma.org.pl .

wielki_czwartek_4_20130328_1193767613.jpg