26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami” – to prośba dzisiejszej Liturgii Słowa Bożego, i każdego człowieka, który  zastanawia się nad swoim życiem. Odpowiedź dana Panu Bogu to nasze szczęście i tu na ziemi i to wieczne w niebie. Przypomną nam o tym, także wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
W poniedziałek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
We wtorek – wspomnienie św. Hieronima.
W środę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
W czwartek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
W sobotę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

2. Rozpoczynamy miesiąc październik a z nim i Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy Dzieci, Młodzież i Starszych, aby wspólnie wielbić Boga przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej. Bardzo prosimy Zelatorów Róż Różańcowych, grupy i stowarzyszenia, aby zapisywać się w Kancelarii na poprowadzenie modlitwy różańcowej. Niech to będzie nasza wspólna modlitwa. Nabożeństwo różańcowe po wieczornej Mszy świętej, która już od jutra będzie o godz. 17.00, a kaplicach dojazdowych o godz. 16.00.

3. Już od poniedziałku Kancelaria Parafialna będzie czynna od 15.30 do 16.30. Ze względu na spowiedź w czwartek kancelaria nieczynna. W środę od 15.30 spowiedź w Radwanie i w Dąbrowicy, a w czwartek od 16.00 spowiedź przed Pierwszym Piątkiem i okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo przed Mszą świętą, na zakończenie adoracji.

4. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd na modlitewne spotkanie do Tuchowa w czwartek 2 października. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w Sekretariacie w Domu Parafialnym KANA.

5. Spotkania grup:
Kandydaci na Ministrantów –  sobota – 9.00
Ministranci –sobota – 10.00
Schola – wtorek – 15.30
DSM – wtorek – 16.00
Śpiewający psalmy – Piątek po Mszy św. wieczornej.
Klasy 3 Gimnazjum – środa – 17.00
Zespół muzyczny – Dom Parafialny KANA – czwartek – 18.30
Wszystkich młodych zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.30. Rodziców prosimy o zachętę.
Tak młodzi jak i starsi mogą skorzystać z oferty Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Szczucinie. Zapisy na kursy i warsztaty oraz informacje w sekretariacie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych.
Jest organizowany wyjazd na spotkanie młodych „Rio w Dębicy”, które odbędzie się w sobotę 4 października o godz. 19.00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Koszt 10 zł. od osoby. Wyjazd o godz. 17.30. Powrót około 1.30. Zgłoszenia i informacje do czwartku, u Ks. Tomasza.
W Niedzielę 12 października w Dębicy  „Marsz dla życia”. Uczestnictwo, wyjazd koordynuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

6. We wtorek od godz. 16.00 przy Domu Parafialnym KANA  wydawanie żywności, a w przyszłą Niedzielę Caritas Diecezji Tarnowskiej prowadzi akcję „Chleb za chleb”. Dochód przeznaczany jest na różne formy dożywiania dzieci.  W poniedziałek 13 października będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podobnie jak ostatnio sprzęt dostarczamy na plac przy plebanii.

7. Składamy gorące podziękowania:
Za kolejne wpłaty na kaplicę cmentarną, remont organów i Stacje Drogi Krzyżowej.
Za życzliwość i wszelką pomoc w organizowaniu i rozliczeniu dotacji na prace w budynku parafialnym KANA.
Dziękujemy wszystkim dbającym o czystość i porządek na cmentarzu.

8. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy: śp. Halinę Duda, i śp. Halinę Piekielniak. Dobry Jezu…

wielki_czwartek_24_20130328_1405064111.jpg