XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017 r.

1. Przeżywamy niedzielne spotkanie na Uczcie Eucharystycznej. Tę ucztę zapowiadał Prorok Izajasz. Sam Jezus kieruje do każdego z nas zaproszenie: „Przyjdźcie na ucztę!” Jeśli nie korzystamy z zaproszenia, nie dziwmy się, że brakuje nam pomyślności w naszym życiu osobistym, rodzinnym czy społecznym. Pozytywna odpowiedź dana Jezusowi to także zaangażowanie w życie Parafii. Dziś wybory do Rady Parafialnej. Wypełnione karty głosowania należy wrzucić do urn na ołtarzu MB Różańcowej lub św. Józefa. W zakrystii są karty dla tych, którzy nie mają kart a chcieliby oddać swój głos. Komisje Wyborczą zapraszamy po Mszy świętej wieczornej na podliczenie głosów. 
2. O potrzebie  zaangażowania się w życie religijne przypomni nam także Liturgia tego tygodnia:
➢W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. To także wspomnienie wyboru Jana Pawła II
➢We wtorek –wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
➢W środę – święto św. Łukasza Ewangelisty. To święto patronalne Służby Zdrowia 
➢W piątek – wspomnienie św. Jana Kantego
➢W sobotę – wspomnienie błogosławionego Jakuba Strzemię,
3.  Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy już włączyli się w naszą modlitwę różańcową.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej szczególnie róże różańcowe, dla których modlitwa różańcowa i apostolstwo modlitwy jest zobowiązaniem. Niech ta wspólna modlitwa starszych, młodzieży i dzieci będzie okazją do wypraszania potrzebnych łask dla każdego z nas i dla całego świata. 
 4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych bliskich i o porządek na całym cmentarzu. Zadbajmy także o teren wokół cmentarza. To świadectwo naszej kultury i wiary. Sami pamiętajmy o tym i przypomnijmy zapominalskim. Pamiętajmy też o kosztach wywozu śmieci. I przypominamy o zakazie handlu na wjeździe do cmentarza. 
5. Przyszła Niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Modlitw za Misjonarzy i Misje. Ofiarami na tacę wspieramy dzieło misyjne Kościoła.
6. Seminarium Duchowne w Tarnowie  oczekuje naszej pomocy. Zorganizujmy zbiórkę darów w naturze. Za wszystkich ofiarodawców, każdego dnia, w Kaplicy Seminaryjnej, jest odprawiana Msza Święta. Zorganizujmy tę pomoc i transport. Będziemy je przyjmować do środy włącznie. 
7. W Kancelarii Parafialnej czynnej od 15.30 przyjmujemy na wypominki miesięczne na Listopad i roczne na Niedziele przed Mszą  o 9.00 i 11.00. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. 
8. Składamy podziękowania za:
•Dziękujemy za ofiary na Fundusz  Papieski. 
•Serdecznie dziękujemy za kolejne indywidualne ofiary na nasze prace składane w kopertach lub na konto bankowe. 
•Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na zmniejszenie naszego zadłużenia.
9. Zapraszamy i zachęcamy do podejścia do kiosku parafialnego. 
10. Spotkania grup:
➢Wtorek – godz. 16.00 – rozpoczęcie nowego Kursu Prawa Jazdy
➢Wtorek – godz.18.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
➢Czwartek – godz. 15.00 – DSM
➢Czwartek – godz. 16.00 – w Domu Parafialnym KANA spotkanie autorskie z Ojcem Leonem Knabitem, na które serdecznie zaprasza Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek
➢Czwartek – godz. 17.00 – Spotkanie formacyjne klas VII SP i klas II Gimnazjum
➢Czwartek – godz. 18.30– Grupa Młodzieżowa Gimnazjum
➢Piątek – po Mszy św. wieczornej – Lektorzy,  Śpiewający psalmy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
➢Sobota – godz. 9.00 –  Ministranci
➢Sobota – godz. 10.00 – Zespół Młodzieżowy
➢Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd do Bazylei, na kolejne 40 Spotkanie Młodych Taize w dniach 28.12.2017 – 01.01.2018. Wyjazd 27.12. 2016, powrót 02.01. 2017. Koszt 440 zł i 60€.  W programie pobyt na Litwie. Zapisy w każdy piątek od 18.00 do 19.00 na spotkaniach młodzieży. Przy zapisie płatne 200 złotych.
11. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w pielgrzymce do Tarnowa w sobotę 21 października. Spotkanie w Sanktuarium rozpocznie się o godz. 10.00. 
12. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Adelajdę Wybraniec i Elżbietę Burzec. Dobry Jezu, a nasz Panie… 
13.  „Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach”- przypomina Fiodor Dostojewski. Niech te słowa będą  zachętą do naszego zaangażowania się w życie wspólnoty parafialnej tak w dniu dzisiejszym, jak też i w kolejne dni, które przed nami.  A błogosławieństwo Boże, niech będzie pomocą w naszych codziennych obowiązkach     i zajęciach.
 
wielki_czwartek_15_20130328_1899809801.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl