II NIEDZIELA ZWYKŁA

17. 01. 2016 r.

1. „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” – podpowiada nam dziś Maryja. Posłuszeństwo pozwoli nam doświadczyć wspaniałych darów, których – jak uczy św. Paweł - udziela każdemu tak, jak chce „jeden i ten sam Duch”. To dzisiejsze Słowo Boże. Przekazywane jest ono także tradycją kolęd. Zapraszamy dziś do Hali Widowiskowo – Sportowej na godzinę 15.00, na KONCERT LAUREATÓW Festiwalu „Kolęda hej!”. Tych, którzy swoimi wytwornymi wypiekami chcą ubogacić atrakcje Festiwalu zapraszamy ze swoimi wspaniałościami na godz. 13.00 do Hali Widowiskowo – Sportowej.
2. Jesteśmy Kościołem czyli jedną Bożą rodziną. Jutro rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy za wstawiennictwem patronów tego tygodnia. W Czwartek wspominamy św. Agnieszkę i modlić się będziemy za nasze Babcie. W Czwartek zapraszamy na Nowennę do MB. W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Dziadków.
3. O modlitwę prosi nas Biskup Tarnowski Andrzej Jeż:
Drodzy Diecezjanie! W sobotę 6 lutego br., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Leszka Leszkiewicza. Uroczysta Msza św., połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza.
Uroczystość święceń biskupich będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz Telewizję Trwam. Jeszcze raz proszę Was gorąco, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania. Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.
4. Składka w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na ubezpieczenie budynków parafialnych. W przyszłą Niedzielę zapraszamy do Domu Parafialnego KANA na godz. 16.00, na Koncert Noworoczny. W Niedzielę 31 stycznia zapraszamy na wieczór kolęd z chórem parafialnym, po Mszy świętej wieczornej.
5. Próba chóru w sobotę o 10.00, a po próbie chóru przygotowania śpiewających psalmy. Zapraszamy do odwiedzin naszego kiosku parafialnego.
6. Przypominamy, że od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy deklarować przekazanie 1 % naszego podatku na rzecz „Caritas” Diecezji Tarnowskiej. Jest to instytucja pomagająca potrzebującym, dlatego zwracamy się do podatników o taką pomoc dla „Caritas”.
7. Składamy szczere podziękowania:
 Za wszelką pomoc w organizowaniu IX już Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Kolędowego „Kolęda hej”. Dziękujemy za przekazane rzeczy na Festiwalową aukcję lub losy.
 Dziękujemy Panom Radnym z Rady Duszpasterskiej, Sołtysom i innym organizatorom przyjmowania Kapłanów po kolędzie.
 Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Kapłanów z kolędą w Waszych domach. Bóg Zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
 Dziękujemy za wsparcie remontu organów i wasze dzisiejsze wpłaty.
8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Marię Stępień, + Annę Makuch, a dziś pożegnamy + Marię Głód. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu....
9. „Cisza leczy duszę” Rozpoczynając czas ferii zimowych warto wykorzystać ten wolniejszy od zajęć czas na sprawy duchowe.

Porządek Kolędy:

Poniedziałek – 18.01.2016
Godz. 14.00
1. Szczucin, ul. Piłsudskiego od Rynku do Poczty (P)
2. Szczucin, ul. Piłsudskiego od torów do Poczty (R)
3. Szczucin, ul. Świeczewskiego 13A (F)

Wtorek – 19.01.2016
Godz. 14.00
1. Szczucin, ul. Kościuszki od P. Glicy do P. Piwowarczyka (P)
2. Szczucin, ul. Świerczewskiego 13 – 2 księży (RF)

Środa – 20.01.2016
Godz. 14.00