17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w kolejny Dzień Pański przyszliśmy na spotkanie z Panem Jezusem.  On uczy, że nie ma większej wartości od królestwa Bożego, czyli obecności Boga w nas. Warto też pomyśleć i o tym co napisał  poeta Ks. Jan Twardowski: „Jeśli ktoś się modli, Pan Bóg w nim oddycha”.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
We wtorek wspomnienie św. Marty.
W czwartek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela zakonu Jezuitów.
W piątek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela zakonu Redemptorystów, pierwszy piątek miesiąca i 70 rocznica Powstania Warszawskiego.

3. Kto w sobotę nabożnie odwiedzi kościół i odmówi Modlitwę Pańską i Wierzę w Boga Ojca… i jest w stanie łaski uświęcającej, może uzyskać odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”.

4. Przed I Piątkiem spowiadać będziemy: codziennie podczas nabożeństw, a szczególnie w czwartek  od 17.00 do 18.00. W czasie spowiedzi okazja do modlitwy i adoracji Jezusa  obecnego w Eucharystii. Spowiedź w kaplicach w Radwanie  i w Dąbrowicy w I Piątek od 8.30. W I Piątek miesiąca czcimy Boże Serce. Naszą miłością otaczamy też dzieło misyjne Kościoła, a misjonarzy wspieramy naszymi ofiarami na tacę. Msze Święte o Sercu Bożym o 6.30, 15.00  i o 18.00. W Dąbrowicy i w Radwanie  o 9.00. O godz. 18.00 tradycyjny wyjazd do Mogiły.

5. Jak co roku 7. VIII, będziemy gościć Pielgrzymów z Rzeszowa. Ponieważ i w tym roku organizujemy  wspólny posiłek dla wszystkich pielgrzymów, dlatego serdecznie dziękujemy za składane ofiary na ten cel. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkim angażującym się w organizacje przyjęcia pielgrzymów.

6. Składamy podziękowania:
Za kolejne wpłaty na Kaplicę cmentarna i remont organów.
Mamy już wszystkie drewniane piszczałki. Wystarczyło z uzbieranej kwoty na zapłacenie. Teraz zbieramy na piszczałki metalowe. Dziękujemy pierwszym ofiarodawcom i ufamy, pomimo, iż to poważniejszy wydatek, że jeszcze w tym roku będziemy mieli komplet piszczałek.
Dziękujemy za złożone w ubiegłą Niedzielę ofiary na Seminarium Duchowne.
Dziękujemy za prace przy ogrodzeniu i kaplicach Drogi Krzyżowej oraz kolejne ofiary przekazywane na te prace.

7. W Kancelarii Parafialnej Przyjmujemy zgłoszenia na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę do Częstochowy. Rozpocznie się tradycyjnie 17 sierpnia Mszą św. o godz. 6.00 na placu katedralnym w Tarnowie. Koszty jak w ubiegłym roku. Spotkanie przed pielgrzymką dla grupy 9 i 10, w Szczucinie, w Niedzielę 10 sierpnia, po Mszy św. wieczornej.

8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka organizuje wyjazd na Diecezjalny Marsz Trzeźwościowy organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości. Marsz odbędzie się w sobotę 2 sierpnia br., a rozpocznie się Mszą świętą w kościele bł. Karoliny, o godz. 16.30. Zapisy w Domu Parafialnym KANA.

9. Stowarzyszenie „Otwarte serce” organizuje w Niedzielę 3 sierpnia na Placu Targowym od godz. 14.30, Festyn Rodzinny. Program na tablicy ogłoszeń. Znane są Festynów i Festiwali wypieki naszych Pań. I na ten Festyn liczymy na niezawodne dostarczenie ich w przyszłą Niedzielę, na Plac Targowy od godz. 13.00. Już dziś, w imieniu smakoszy, dziękujemy.
Kto chciałby dostarczyć fanty na loterię podczas Festynu Rodzinnego dniu 3 sierpnia , proszony jest o ich dostarczenie do czwartku włącznie, czyli do 31 lipca, do Budynku Katechetycznego przy plebanii, w godzinach otwarcia Kancelarii Parafialnej

10. Warto zatrzymać się przy kiosku parafialnym i nabyć prasę. Można też nabyć książkę, album o Sanktuarium w Zawadzie. To nie tyle historia Sanktuarium ale świadectwa doznawanych tam łask. Warto nabyć tę książkę jako prezent na różne okazje.

wielki_czwartek_4_20130328_1193767613.jpg