NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 

21.04.2019

1. Dziś nasze największe święto. Chrystus Zmartwychwstał. Tę radość przeżywamy w Kościele przez oktawę czyli 8 dni, do Niedzieli Miłosierdzia włącznie. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na KUL i Akademie Tarnowską.
2. Zapraszamy na Msze święte. Jesteśmy po spowiedzi świątecznej. Korzystajmy z Jezusowego zaproszenia na ucztę pamiętając o tym spostrzeżeniu, że niektóre szczyty można zdobywać tylko razem.  Zachętą niech będzie także Nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
3. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Naszą modlitwą obejmijmy szczególnie tych, którzy bezinteresownie poświęcają się ludziom potrzebującym. Z okazji patronalnego święta składamy pracującym w parafialnym oddziale Caritas serdeczne podziękowania za ich pracę oraz życzymy, aby ludzka życzliwość zachęcała do dalszej troski o drugiego człowieka. Odnowa w Duchu Świętym organizuje wyjazd do Łagiewnik. Zgłoszenia w zakrystii lub Kancelarii parafialnej do środy włącznie.
4. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do właściwego przeżywania Wielkiego Tygodnia i Rezurekcji: 
•Siostrze Krystynie, Pani Katarzynie, Panu Arturowi i Janowi, dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz świątecznego wystroju prezbiterium. 
•Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w  Liturgię Wielkiego Tygodnia.
•Lektorom, Ministrantom i Dziewczęcej Służbie Maryjnej za piękną posługę w Liturgii Wielkiego Tygodnia i Adorację przy Ciemnicy i Grobie.
•Wszystkim grupom adorującym przy grobie i ciemnicy.
•Strażakom z OSP i Harcerzom za asystę przy Grobie Pańskim.
•Dziękujemy wszystkim, którzy napełniali Kosze Dobrego Serca. Szczególne podziękowania dla Firmy STOKROTKA za dodatkowy dar Dobrego Serca. 
•Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, tak składanych podczas Gorzkich Żali, jak i przez prywatne osoby. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty.
•Dziękujemy za życzliwość i ofiary na nasze inwestycje. Dziękujemy za dzisiejsze wasze ofiary. 
•Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom i szkołom, którzy przysłali na adres Parafii życzenia świąteczne, dziękujemy za pamięć i życzliwość, a nasza modlitwa w waszej intencji niech będzie naszymi życzeniami dla was. 
5. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU.
Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, w inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości. Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy. Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami. W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię.   + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański
6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post.
7.  PRZEDBŁOGOSŁAWIEŃSTWEM PRZYJMIJCIE SERDECZNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE:
"Kto nosi w sobie moc Boga, nie musi używać przemocy, lecz mówi i działa siłą prawdy, piękna i miłości" – uczy nas Ojciec Święty Franciszek. Dziś dziękujemy naszemu Zbawicielowi za Pusty Grób. Dziś dziękujemy także za tych wszystkich, którzy z tą radością, o pustym grobie Pańskim, dotarli do nas. Dziś tą radością, że Jezus żyje i jest z nami, dzielimy się ze wszystkimi bliskimi naszemu sercu. Mili goście i Parafianie! Niech te pełne radości święta staną się źródłem obfitych łask. Modlimy się z Wami i za Was, aby zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, tak jak  wiosenny powiew, dodawało sił do pokonywania codziennych przeciwności. I z serca Wam błogosławimy. 
wielki_czwartek_16_20130328_1345942976.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl