VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.05.2017

1. W kolejną Niedzielę Wielkanocną zapewnia nas Jezus: „Nie zostawię was sierotami”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, która jest szczególnym spotkaniem z Jezusem. Niech nasza wspólna modlitwa będzie dobrą okazją do realizacji Jezusowego zapewnienia:  „Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”. Dziś o godz. 17.00 Msza święta, a po niej poświęcenie organów, i koncert organowy w wykonaniu Pana Michała Dąbrowskiego. Poświęcenia dokona Biskup Leszek Leszkiewicz. Zapraszamy na tę wyjątkową ucztę duchową modlitewną i muzyczną.

2. W tym tygodniu procesje i modlitwy błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach: w  poniedziałek o 17.30 do Krzyża na ul. Wolności, we wtorek do Krzyża na Podkościółku, a w środę o 17.30 procesja do Krzyża przy ul. Św. Marka za torami.  Po przyjściu do Kościoła będzie odprawiona Msza Święta.

3. W środę wspominamy NMP Wspomożenie Wiernych. W piątek św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej, a w czwartek po Mszy świętej wieczornej próba przed uroczystością.

5. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe oraz modlitwy  w intencji dzieci, które przeżywać będą rocznicę przystąpienia do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej, młodzieży, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania i ma okazywać jak najlepsze świadectwo swojej wiary oraz młodzieży zdającej egzaminy maturalne.

6. Serdecznie dziękujemy za skoszenie trawy przy plebanii i przy budynku Parafialnym KANA.

7. Zapraszamy do naszego parafialnego kiosku.

8. Spotkania grup:
➢ Ministranci – sobota  – 9.00.
➢ Lektorzy – piątek  po Mszy świętej wieczornej
➢ DSM i Schola – środa – 15.00
➢ Śpiewający psalmy – piątek po wieczornej Mszy świętej
➢ Grupa młodzieżowa z Gimnazjum – w Domu Parafialnym KANA – czwartek –  19.00
➢ Grupa młodzieżowa  KSM w Domu Parafialnym KANA – piątek – 19.00.
➢ Zespół muzyczny DEUS RYTHMUS –sobota – 10.00.
➢ We wtorek i środę 23 i 24 maja będzie wydawana żywność.

8. Dzieci ze Szkoły Podstawowej, chętne  by wziąć udział w V Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance w dniach 9 – 11 czerwca, proszone są o kontakt ze Siostrami Służebniczkami do 23 maja. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd do Łagiewnik na uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Kolbe w sobotę 27 maja o godz. 9.00 z parkingu pod KANĄ. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Grupa Inicjatyw Młodzieżowych przygotowała Grillową majówkę. Rozpoczęcie w sobotę 27 maja o godz. 19.00 na Placu Targowym w Szczucinie.

9. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Janinę Lechowicz. Dziś pogrzeb śp. Elżbiety Podosek. Jutro pogrzeb śp.Krystyny Łuszcz. Dobry Jezu…..

10. „Zasadniczą sprawą przy wyzwoleniu człowieka i narodu jest przezwyciężenie lęku” uczył błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.
Niech Boże błogosławieństwo  pomaga nam realizować nasze codzienne sprawy, abyśmy szczęśliwie dotarli do ostatecznego celu naszego życia.

wielki_czwartek_24_20130328_1405064111.jpg