16 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj nasza parafia czci uroczyście swoją Patronkę, św. Marię Magdalenę. Z tej okazji, kto uczestniczy we Mszy św., przystąpi do Komunii św., pomodli się w intencjach Ojca św., może uzyskać odpust czyli darowanie kar za grzechy. Warto skorzystać z takiego przywileju Kościoła.
Także liturgiczne wspomnienia tygodnia przypominają nam o Bożej łaskawości dla nas. W tym tygodniu wspominamy:
We  wtorek – Św. Marię Magdalenę
W środę –  Św. Brygidę – patronkę Europy
W czwartek –  św. Kingę – patronkę naszej Diecezji.
W piątek – Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów.
W sobotę – Św. Annę i Joachima – rodziców NMP.

2.Serdecznie dziękujemy:
Za kolejne wpłaty na Kaplicę Cmentarną i remont organów oraz za ofiary z ubiegłej Niedzieli na nasze inwestycje. Uzbieraliśmy kwotę 9 027 zł.
Jutro będą przywiezione kolejne drewniane piszczałki organowe. Może uzbierana kwota wystarczy na zapłacenie.
Dziękujemy za zorganizowanie przywozu krzyża  do kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na Seminarium Duchowne.
Dziękujemy za prace przy ogrodzeniu i kaplicach Drogi Krzyżowej oraz ofiary przekazywane na te prace.

3. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę do Częstochowy. „Miłość na śmierć nie umiera” to hasło tegorocznej Pielgrzymki. Rozpocznie się tradycyjnie 17 sierpnia Mszą św. o godz. 6.00 na placu katedralnym w Tarnowie. Koszty jak w ubiegłym roku. Spotkanie przed pielgrzymką dla grupy 9 i 10, w Szczucinie, w Niedzielę 10 sierpnia, po Mszy św. wieczornej.

4. Jak co roku 7. VIII, będziemy gościć Pielgrzymów z Rzeszowa. Ponieważ i w tym roku organizujemy  wspólny posiłek dla wszystkich pielgrzymów, dlatego ci, którzy zajmują się przygotowaniem do pielgrzymki, odwiedzą w tym tygodniu wasze domy. Przyjmijcie ich życzliwie i tak, abyśmy mogli godnie przyjąć pielgrzymów. Wszystkim angażującym się w organizacje przyjęcia pielgrzymów składamy gorące podziękowania.

5. Stowarzyszenie „Otwarte serce” organizuje w Niedzielę 3 sierpnia Festyn Rodzinny. Wśród wielu atrakcji Festynu jest przejazd zabytkowymi samochodami. Dla sprawnego zorganizowania całego Festynu w Poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej, na plebanii, jest zebranie wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia. Z wiadomych względów obecność wszystkich obowiązkowa.

6. Zachęcamy do zatrzymania się przy naszym kiosku. W „Gościu Niedzielnym” wiele ciekawych artykułów, choćby na temat wolności i niezależności sumienia. Jest także do nabycia książka o Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie koło Dębicy. To nie tyle historia Sanktuarium ale świadectwa doznawanych tam łask. Warto nabyć tę książkę jako prezent na różne okazje.

wielki_czwartek_7_20130328_1917803027.jpg