XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020.

1. Dziś, w kolejną Niedzielę, przychodzimy do kościoła, aby spotkać się ze wspólnotą parafialną i naszym Zbawicielem. Niedziela Środków Społecznego Przekazu przypomina o wielu możliwościach komunikowania się, jednak najbardziej potrzebnym człowiekowi jest kontakt osobisty z drugim człowiekiem. Dlatego tak ważne jest nauczanie proroka Izajasza: „Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!”. Do spotkań także i w ciągu tygodnia zachęcają nas liturgiczne wspomnienia:

• W poniedziałek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

• W środę – wspomnienie świętego Ojca Pio

• W piątek –na wieczornej Mszy św. modlitwy o uzdrowienie.

• Przyszła Niedziela to Niedziela Synodalna. To także, szczególnie w Szczepanowie, modlitwy za osobywalczące z nałogami. Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie, jak również i w żarliwą modlitwę o trzeźwość własną, naszych bliskich i całego polskiego narodu.

2. Kończy się miesiąc wrzesień. Od przyszłego czwartku rozpoczynamy miesiąc październik a z nim i Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy Dzieci, Młodzież i Starszych, aby wspólnie wielbić Boga przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej. Bardzo prosimy Zelatorów Róż Różańcowych, grupy i stowarzyszenia, aby zapisywać się w Kancelarii na poprowadzenie modlitwy różańcowej. Niech to będzie nasza wspólna modlitwa. Nabożeństwa różańcowe będą po wieczornej Mszy świętej, która od przyszłego poniedziałku będzie o godz. 17.00, a kaplicach dojazdowych o godz. 16.00.

3.Kancelaria Parafialna w tym tygodniu jeszcze od 16.30, ale już w przyszłym tygodniu będzie czynna od 15.30 do 16.30.

4.Składamy gorące podziękowania:

• Dziękujemy za kolejne indywidualne wpłaty na nasze inwestycje.

• Dziękujemy za ofiary na nasze prace i za ofiary na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.

• Starostwu Dąbrowskiemu dziękujemy za dotację na nasze prace w kwocie 15 000 zł.

• Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy za zorganizowanie Grupy Sprzątających i prace porządkowe na cmentarzu. Apelujemy by uszanować te prace i segregować śmieci: szkło i plastik w kontenerach a na zewnątrz wyłącznie odpady roślinne.
    I dziękujemy za porządek.

• Serdecznie dziękujemy za modlitwy i za każdy życzliwy gest dla naszych przedsięwzięć.

5. Zachęcamy do nabywania Kalendarzy Rolników.

6.Spotkania grup:

• Spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszach świętych wieczornych: kl. VIII c oraz kl. VIII z Radwana – w poniedziałek, kl. VII a i kl. VII b - we wtorek, kl. VII c, kl. VII d oraz VII z Radwana – w środę.

• Wtorek – po Mszy  św. – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”

• Czwartek – 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Matki Bożej

• Piątek – po Mszy św. – Lektorzy Śpiewający psalmy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

• Sobota 9.00 – Ministranci z Ks. Pawłem Szpunarem

• Sobota 10.00 – Aspiranci. Zapraszamy chętnych chłopców do służby przy ołtarzu do zgłaszania się do Ks. Pawła Roga

• W przyszłą Niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

• Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Znane są zagrożenia tej ideologii. Ustawa ma zapobiec rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce, dlatego tak ważny jest każdy podpis.

wielki_czwartek_23_20130328_1995588188.jpg