I Niedziela Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022.

Dziś rozpoczynamy Adwent. Adwent to nasz czas oczekiwania na przyjście Syna Bożego. To przyjście w Święta Bożego Narodzenia i to przyjście na końcu czasów. W adwentowym oczekiwaniu na Boże Narodzenie spowiadać będziemy w każdym dniu powszednim od 6.00 i od 16.30. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Starajmy się zatem jak najczęściej uczestniczyć we Mszy świętej, i przyjętego do serc Jezusa i zanośmy do naszych domów. Dziś okazja do okazania pomocy potrzebującym przez nabycia chleba miłosierdzia.

Zapraszamy na nasze roratnie spotkania. Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP będzie rozpoczynał Roraty w dni powszednie o 6.30 a wieczorem o 16.30. Ta zmiana podyktowana jest zaproszeniem dzieci i młodzieży do udziału w roratach. W poniedziałek zapraszamy szczególnie przedszkolaków, we wtorek klasy pierwsze, w środę klasy drugie, w czwartek klasy trzecie a w piątek klasy czwarte. Przez czas adwentu, w dni powszednie, nie będzie Mszy Św. o 7.00 rano! Od wtorku rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Swoje postanowienia na czas Adwentu można wpisywać do Księgi Czynów Wyzwolenia.

Jutro jest 13 rocznica święceń Biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. W środę święto świętego Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia. Zapraszamy w czwartek na godz. 16.00, na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o powołania do służby Bożej. W piątek zapraszamy na Mszę święte i przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej dla wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie ma Mszy świętej o godz. 15.00. W tym dniuMsze św. w Radwanie i Dąbrowicy o 16.00, a od 15.30 okazja do spowiedzi świętej. Ofiarami na tacę wspieramy Misje Święte. W Sobotę modlić się będziemy o wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP, a za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o potrzebne łaski dla naszych rodzin. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo wynagradzające prowadzone przez Wieczernik Maryjny zakończone o 21.00 Apelem. A w przyszłą Niedzielę Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Dziękujemy:

• Za udział w modlitwach i wypominkach za zmarłych.

• Dzieciom dziękujemy za ofiarowane Panu Jezusowi korony

• Dziękujemy za pilnowanie, porządku na cmentarzu.

• Strażakom dziękujemy za montaż Stacji Drogi Krzyżowej.

• Dziękujemy za każdą ofiarę i za każdą pomoc dla naszych inwestycji. Otrzymaliśmy pozwolenie na prace konserwatorskie przy stropie naszego kościoła.

• Serdecznie dziękujemy za kolejne indywidualne wpłaty na nasze prace.

Zbliża się czas dobroci św. Mikołaja. Obok nas są ludzie starsi, samotni. Już samo zapytanie o potrzeby, a tym bardziej propozycja zrobienia zakupów, pomoc w posprzątaniu mieszkania, będą dobra pomocą tak naszym bliźnim, jak i św. Mikołajowi.

Nasze spotkania:

• Wtorek – w Ochronce spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej, a po Mszy św. wieczornej – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”.

• W piątek od godz.18.30 – adoracja prowadzone przez młodzież. W czasie adoracji możliwość przyjęcia Komunii świętej.

• Zapraszamy chętnych do śpiewania psalmów.

• W przyszła Niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie ze świętym Mikołajem ministrantów, lektorów i Grupy młodzieżowej.

Świece wigilijne oraz opłatki są na ołtarzu bocznym. Składając ofiary wspomagamy dzieło wigilijnej pomocy oraz prace remontowe naszego kościoła.

W naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Pawła Maligę, śp. Halinę Mistrzyńską. Dobry Jezu…

wielki_czwartek_3_20130328_1957940224.jpg