I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU  01.12.2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.  Adwentus w języku łacińskim znaczy przyjście. Rozpoczynamy Adwentem, czyli czasem oczekiwania na przyjście Syna Bożego.  Niech w tym adwentowym oczekiwaniu pomagają nam nasze roratnie modlitwy. 
2. Zapraszamy na nasze roratnie spotkania. Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP będzie rozpoczynał Roraty w dni powszednie o 6.30 i o 17.00. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tej wspólnej modlitwy. Dzieci zapraszamy z lampionami. Niech także zabiorą serduszka z nazwiskiem i imieniem i wypisanymi swoimi dobrymi uczynkami. Z tych serduszek, wrzuconych do żłóbka przed  ołtarzem, będziemy losowali imię i nazwisko dziecka, które na jeden dzień zabierze do domu figurkę Dzieciątka Jezus, aby wspólnie z całą rodziną modlić się i prosić o łaski i błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny. Swoje postanowienia na czas Adwentu można wpisywać do Księgi Czynów Wyzwolenia.  Przez czas adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy Św. o 7.00 rano!!! Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W Sobotę, która jest pierwszą sobotą grudnia, modlić się będziemy o wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP, a za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o potrzebne łaski dla naszych rodzin. Jest to nasze przygotowanie na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy w czwartek na godz. 16.00, na adorację Najświętszego Sakramentu i okazję do spowiedzi świętej. W piątek zapraszamy na  Mszę św.  o  6.30, lub o 17.00. W tym dniu Msze św. w Radwanie i Dąbrowicy o 16.00, a od 15.30 okazja do spowiedzi świętej.  Ofiarami na tacę wspieramy Misje Święte. Wyjazd do Sanktuarium w Mogile  o 18.00.
4. Święty Mikołaj zwraca się z prośbą o pomoc w gromadzeniu podarunków  w koszach, w sklepach, na terenie Parafii, które będą wystawione do środy  włącznie. 
5. Poświęcimy opłatki. ( Poświęcenie) 
W Kiosku Parafialnym są gazety, kartki świąteczne i świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. 
6. Za tydzień po Mszy świętej o godz.7.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Dzieci niech zaproszą na tę Mszę świętą swoich rodziców, bo od godz. 12.00. będą modlitwy w Godzinie Łaski. Przed Kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.  
7. Dziękujemy:
Za udział w modlitwach i wypominkach za zmarłych. 
Dziękujemy za pilnowanie, porządku na cmentarzu. 
Dziękujemy za każdą ofiarę i za każdą waszą pomoc dla naszych inwestycji.  
Za kolejne indywidualne wpłaty na nasze prace.
Dziękujemy za ofiarowaną do kościoła choinkę. Potrzebujemy jeszcze dwie. Zamiar ofiarowania prosimy zgłaszać w zakrystii lub w Kancelarii
8. Spotkania grup:
 Wtorek – godz.18.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
 Środa – godz. 16.00 – DSM i schola
 Środa – po Mszy świętej wieczornej – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich 
 Czwartek – godz.16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
 Piątek – godz. 17.00 – spotkanie formacyjne klas VII Szkoły Podstawowej 
 Piątek – po Mszy św. wieczornej – Spotkanie ze Świętym Mikołajem Liturgicznej Służby Ołtarza, Śpiewających psalmy i Dziewczęcej Służby Maryjnej.
Piątek – godz. 18.30 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
 Sobota – godz. 9.00 – Ministranci 
 Sobota – godz.10.00 – Aspiranci
 Sobota – godz.10.00 – Zespół młodzieżowy DEUS RYTHMUS 
 Trwają spotkania przygotowawcze do kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych. 
9. Decyzje przyznające stypendia szkolne można odebrać  w Centrum Usług Wspólnych od 2 do 6 grudnia w godzinach od 8.00 do 15.00.
10. Przed nami radosne i rodzinne święta Bożego Narodzenia. Sam Bóg przychodzi do nas, aby zamieszkać i przebywać razem z nami. Od nas zależy, czy przygotujemy się na to, aby Go zaprosić i przyjąć do naszego życia. To właśnie teraz czas adwentu czyli naszej odpowiedzi na Bożą miłość i łaskę. Wykorzystajmy go dobrze. Polećmy się opiece Świętego Michała Archanioła…..
W tej adwentowej refleksji niech nam także towarzyszy Boże błogosławieństwo.
wielki_czwartek_21_20130328_1922772386.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl