17.02.2019 r.

1. Dziś kolejna Niedziela okresu zwykłego. Słowo Boże przypominanam: „Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania”. Warto więc, dla własnego szczęścia, pomyśleć o większej perspektywie życia. Warto tym szczęściem dzieli się z innymi.
2. W liturgii tego tygodnia:
➢W piątek – święto Katedry św. Piotra Apostoła
➢W sobotę – wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.
➢W przyszłą Niedzielę, która jest Niedzielą Synodalną, składka przeznaczona będzie na ogrzewanie
3. Serdecznie dziękujemy:
➢tym, którzy dziś modlili się za chorych i z chorymi w Porąbce Uszewskiej.
➢za kolejne ofiary na nasze prace.
➢za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
4. Zapraszamy na spotkania:
➢Wtorek – po Mszy św. wieczornej – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
➢Środa – godz. 16.00 – DSM i schola.
➢Czwartek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie Zespołu Synodalnego
➢Piątek – po Mszy św. wieczornej – Lektorzy,  Śpiewający psalmy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
➢Sobota – godz. 9.00 – Aspiranci
➢Sobota – godz. 10.00 – Ministranci
5. W Kiosku Parafialnym, możemy nabyć prasę katolicką.
6. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz Caritas. „Wygram z białaczką!” – to pragnienie 13 letniego Mateusza, mieszkańca Oleśnicy, ucznia Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Od 13 listopada 2018 roku, Mateusz toczy bój o zdrowie i życie. Aby żyć potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych o Dawcy niespokrewnionego. Możesz zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku. Akcja: „Podaruj Mateuszowi szanse na życie, zostań dawcą szpiku” odbędzie się w przyszła Niedzielę 24 lutego w godzinach 9.30 – 18.30 w budynku parafialnym KANA.
7. W naszej wspólnocie pożegnaliśmy: śp. Zbigniewa Karnawalskiego.  Dobry Jezu a nasz Panie…Niech odpoczywa w pokoju wiecznym
8. „To czego sami unieść nie możemy, nieśmy z Tym, który jest Wszechmocny” – zachęca św. Bonifacy. Prośmy o tę pomoc także za wstawiennictwem św. Michała Archanioła….
wielki_czwartek_6_20130328_1344391922.jpg