13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nasz parafialny odpust. Dziękujmy naszej Szczucińskiej Pani za opiekę i wypraszane nam łaski i prośmy, abyśmy dary Bożej łaskawości jak najlepiej wykorzystali dla naszego wspólnego dobra. Nie będzie Mszy Świętej o 12.30. Rozpoczęliśmy wakacje. Przypominamy, że w wakacyjne Niedziele nie ma Mszy św. O 12.30, a Msza święta wieczorna od następnej Niedzieli o 19.00.

2. W liturgii tego tygodnia:
Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00. W kaplicach w Dąbrowicy i Radwanie o godz. 16.00. Składka przeznaczona jest na świętopietrze.
Czwartek – święto NMP Tuchowskiej. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Tuchowa. Wyjazd 8 lipca o godz. 12.30. Zapisy w Kancelarii parafialnej do poniedziałku 6 lipca.
Piątek – święto św. Tomasza Apostoła. W tym dniu czcimy także Boże Serce oraz naszą modlitwą i ofiarą na tacę wspieramy dzieło Misyjne Kościoła, bo jest to pierwszy piątek lipca. Msze Święte o Sercu Bożym o 6.30, 15.00 i 18.00. W Dąbrowicy i w Radwanie o 9.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w kościele parafialnym w czwartek od 17.00. a w kaplicach dojazdowych w piątek od 8.30. O godz. 18.00 wyjazd do Mogiły. Jest to dzień imienin Ks. Tomasza. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
Sobota – czcimy Niepokalane Serce Maryi, a po Mszy wieczornej modlitwy o trzeźwość. W tym dniu w parafii św. Maksymiliana w Zabrniu Dzień Skupienia. Rozpoczęcie godz. 8.00. Konferencje głosi O. Paweł Drobot.

3. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w czasie wakacyjnego odpoczynku i polecamy ich w naszych modlitwach. Gości przybywających na teren naszej parafii serdecznie witamy i życzymy miłego pobytu. Zapraszamy na nasze nabożeństwa i z radością przyjmujemy was, pod naszą duszpasterską opiekę. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Dębowca na Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w dniach 6 – 11 lipca. Zapisy u Ks. Tomasza. Spotkanie organizacyjne w Domu Parafialnym KANA w czwartek o godz. 19.00.

4. Nasze podziękowania:
Dziękujemy za kolejne wpłaty na remont organów. Uzbierana kwota 9 492 złotych. Choć nie uzbieraliśmy potrzebnej kwoty to jednak 30 czerwca musimy przekazać pieniądze na zakup głosów i traktury organowej. Chcemy remont organów zakończyć w tym roku, ponieważ na przyszły rok czekają nas prace przy osuszeniu kościoła.
Dziękujemy za kolejne indywidualne ofiary na remont organów.
Dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc w naszych parafialnych inwestycjach. Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości dziękujemy za pomoc w wypłaceniu należności za projekt techniczny prac przy kościele.

5. Zachęcamy do odwiedzin naszego kiosku.

6. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę rozpocznie się w poniedziałek 17 VIII. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę będą prowadzone w Kancelarii Parafialnej do końca lipca. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90,00 zł od osoby. Druga osoba z domu idąca na Pielgrzymkę płaci 60,00 zł, dzieci do kl. VI włącznie płacą 20 zł. Osoby poniżej 16 roku muszą mieć opiekuna.

wielki_czwartek_11_20130328_1706591637.jpg