16.09.2018 r.

1. Jako rodzina dzieci Bożych przychodzimy na kolejne spotkanie z Jezusem, naszym Zbawicielem, na Niedzielnej Eucharystii. Dziś także Dzień Środków Przekazu. To okazja do dziękczynienia za różnorodne możliwości komunikowania się, ale i modlitwy, aby ten przekaz wiadomości służył prawdzie i miłości.
2. Do wspólnej modlitwy zachęcają liturgiczne wspomnienia:
➢We wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej. Młodzież zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.
➢W czwartek – wspomnienie męczenników koreańskich
➢W piątek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
3. W przyszłą  Niedzielę, 23 września, Pielgrzymka rodzin do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do czwartku włącznie. Koszt 35 zł. od osoby. A w Szczepanowie modlitwy za osoby walczące z nałogami. Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie, jak również i w żarliwą modlitwę o trzeźwość własną, naszych bliskich i całego polskiego narodu. Wyjazd do Szczepanowa o godz. 8.00.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dlatego zapraszamy do naszego  Kiosku Parafialnego, gdzie jest możliwość nabycia katolickiej prasy i Kalendarzy Rolników na rok 2019.
5. Składamy gorące podziękowania:
➢Pielgrzymom do Sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie za ich trud, modlitwy i świadectwo wiary
➢ Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na nasze prace przy kościele.
➢Dziękujemy za ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
➢Dziękujemy za kolejne indywidualne ofiary na inwestycje kościelne.
6. Spotkania grup:
➢Wtorek – godz. 19.00 – Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Rafael”
➢Środa – godz. 16.00 – DSM
➢Środa – 18.00 – dzieci klas III Szkoły Podstawowej z rodzicami
➢Czwartek – 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Matki Bożej
➢Czwartek – godz. 19.00 – Grupa Młodzieżowa Gimnazjum
➢Piątek 18.30 – Lektorzy
➢Piątek 18.30 – Śpiewający psalmy
➢Piątek 18.30 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
➢Sobota 9.00 – Aspiranci, zapraszamy chętnych chłopców
➢Sobota 10.00 – Ministranci
➢sobota 10.00 – Zespół młodzieżowy DEUS RYTHMUS
➢W Kancelarii parafialnej można zapisywać Stowarzyszenia, Róże różańcowe, grupy zawodowe, do prowadzenia modlitwy różańcowej podczas naszych nabożeństw różańcowych.
7. Zwracamy się z prośbą. Prosimy o przeniesienie ławeczek, które są na przejściach i utrudniają przejście konduktu pogrzebowego. Pomyślmy nie tylko o sobie i własnej wygodzie, ale także i o bliźnich. Prosimy także, aby do kontenerów nie wrzucać odpadów roślinnych. Zmniejszenie kosztów wywozu kontenerów możemy zmniejszyć przez nasze myślenie. Prosimy o to. A skoro mowa o cmentarzu to powstał także problem uschniętego dęba. Koszty wycięcia przez firmę są duże, a Parafia, jak na razie, nie przewiduje takich wydatków. Kto podcinał niech teraz myśli o usunięciu.
8. „Uważajmy za dobro i prawdziwą łaskę, że otrzymujemy nie to, czego pragniemy, ale to, co jest dla nas pożyteczne ” – to powiedzenie św. Augustyna. Polećmy się opiece św. Michała Archanioła…  I niech to co od Boga otrzymujemy i Jego błogosławieństwo będzie nam pomocą w codziennym trudzie pracy dla siebie i dla Ojczyzny.

wielki_czwartek_12_20130328_1005084251.jpg