III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2017

1.W kolejną Niedzielę Wielkiego Postu Jezus uczy nas właściwej troski o prawdziwe wartości w życiu. Zechciejmy przyjąć Jezusowe propozycje. Pamiętajmy też, że On cierpliwie czeka na nasze decyzje. Niech pomocą będą nabożeństwa pasyjne. Dziś o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. 
2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także w dni powszednie tego tygodnia. 
¬W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Nie zapomnijmy o modlitwach w intencji Księży Solenizantów – Józefów oraz w intencji Ks. Zbigniewa.
¬W  piątek Drogi Krzyżowe o 15.00, 16.30 i 18.30.
¬W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i Narodowy Dzień Życia. Jego podstawowym celem jest "budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji". Jest on także "okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych". To także okazja do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli osobistej modlitwy, trwającej przez 9 miesięcy, o ocalenie jednego, nieznanego a zagrożonego aborcją dziecka. 
3. Składamy podziękowania:
¬Dziękujemy za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych.
¬Dziękujemy za kolejne indywidualne wpłaty na remont organów oraz za dzisiejszą waszą ofiarność. 
¬Dziękujemy za deklarowanie przekazania 1 % podatku na Caritas
¬Komitet Budowy Kościoła w Łazach, Parafia Moszczany, dziękuje za złożone ofiary. Zebrana kwota to 1580 zł. 
4. Zapraszamy do Kiosku Parafialnego. Wiele dobrych artykułów w prasie katolickiej. Wspomagając „Caritas” możemy nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. 
5. Swoje spotkania mają: 
¬Ministranci – sobota – 10.00
¬Lektorzy – w piątek po Mszy św. wieczornej. 
¬DSM i Schola – środa – 15.00
¬Śpiewający psalmy – piątek po wieczornej Mszy świętej
¬Grupa młodzieżowa ICHTIS – piątek po Drodze Krzyżowej
¬Młodzieżowy Zespół Muzyczny – piątek – 17.30
¬Grupa teatralna – poniedziałek – 19.00 – Dom Parafialny KANA
6. Z przyczyn od nas niezależnych nastąpiła zmiana terminu Bierzmowania. Będzie w piątek, 19 maja, o godz. 18.00.
7. Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu,1 kwietnia 2017 roku, od godz. 8.45 lub w Gródku nad Dunajcem, 8 kwietnia także od 8.45.
8. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. + Witolda Wójcika i  + Kaspra Chrzana. Dobry Jezu…
9. Dyrektor Zespołu Szkół w  Szczucinie przypomina o zapisie dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej należących do obwodu szkoły czyli Dąbrowicy, Delastowic, Laskówki Delastowskiej, Łęki Szczucińskiej i Żabieckiej, Świdrówki i Szczucina. Zapisy w Sekretariacie Szkoły.
 10.  Rada Seniorów i Burmistrz Gminy Szczucin informują o możliwości zakupu obiadów dla wszystkich chętnych mieszkańców Gminy. Osoby chętne do korzystania z tej propozycji mogą zgłaszać się do Sołtysów lub do Przedstawicieli Rady Seniorów dyżurujących w budynku Urzędu Gminy od 15 do 30 marca, w godz. od 10.00 do 13.00.
11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie wydawać żywność we wtorek 21 marca od godz. 12.00 i w środę 22 marca od godz. 9.00, w Domu Parafialnym KANA.
12. „Poznanie prawdy rodzi jedyną w swym rodzaju duchową radość” – to słowa świętego Jana Pawła II. Niech nasze modlitwy i wielkopostne ofiary oraz przyjęte Boże błogosławieństwo wydają błogosławione owoce duchowych radości. 
wielki_czwartek_12_20130328_1005084251.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl