NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 
 
 
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
22.11.2015.
 
 
 
1. Dziś  w Uroczystość Chrystusa Króla dziękujemy dobremu Bogu za wszelkie dary i łaski udzielone nam w czasie minionego roku liturgicznego. 
2. Podczas codziennej modlitwy za zmarłych i czytanych wypominek, spłacamy dług wdzięczności naszym bliskim zmarłym. Zapraszamy więc do tej wspólnej modlitwy w te ostatnie dni listopada. 
3. We wtorek – wspomnienie Świętych męczenników wietnamskich, a w przyszłą Niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Jest to także  początek nowego roku liturgicznego. Na Mszy świętej o godz. 9.00 błogosławieństwo nowych lektorów.
4. Zbliża się czas dobroci św. Mikołaja. Zwracamy się z prośbą do właścicieli sklepów na terenie Szczucina o wystawienie „Koszów Caritasu”. Pomóżmy Św. Mikołajowi w obdarowywaniu bardziej potrzebujących. Za każdy dar serca - Bóg zapłać.
5. Zapraszamy do odwiedzin Kiosku Parafialnego. Dziś „Gość Niedzielny” z kalendarzem, a „Mały Gość” z płytą z piosenkami religijnymi dla dzieci. Zapraszamy!
Od przyszłej Niedzieli będą świece adwentowe i opłatki.  
6. Składamy podziękowania:
 Za udział w modlitwach i wypominkach za zmarłych. 
 Dziękujemy za pilnowanie, porządku na cmentarzu. 
 Dziękujemy za każdą waszą ofiarę. Dzięki składanym ofiarom wypłacamy nasze zobowiązania. Do zakończenia remontu organów potrzebna jest jeszcze kwota 130 000 złotych. Dziękujemy więc za każdą waszą pomoc dla naszych inwestycji.  
 Za kwiaty do naszej świątyni dziękujemy solenizantowi Panu Romanowi Mosio. 
 Podziękujmy sobie wzajemnie za co udaje się wykonać dla dobra naszej społeczności. Od 1 grudnia otwarty będzie Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy.  
7. Spotkania grup:
 Kandydaci na ministrantów – sobota – 9.00.
 Ministranci – sobota – 10.00. 
 Lektorzy  – Piątek  – 18.00
 DSM i Schola – wtorek – 15.00
 Grupa teatralna oraz chętni  do takiej działalności – Dom Parafialny KANA – poniedziałek – 18.00 
 Zespół muzyczny – Dom Parafialny KANA – poniedziałek – 19.00
 Młodych zapraszamy w piątek o godz. 18.30. 
 Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na próbę do parafialnego chóru – w czwartek o 18.00 i w sobotę o 10.00. 
 Śpiewający psalmy – sobota po próbie chóru.
 Jest możliwość zapisania się na wyjazd  na 38 Europejskie Spotkanie Młodych Taize do Walencji. Obowiązuje wpłata 200 zł.
 W środę od godz. 10.00 wydawanie żywności tylko dla mieszkańców Szczucina. Wioski odbierają żywność według zarządzenia Sołtysów. 
8. W naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Kazimierę Tomczak. Dobry Jezu ….
9. „Od czasu do czasu powinniśmy przestać się spieszyć i zaczekać, aż  nasze dusze nas dogonią” – poucza mądrość indiańska.
 
wielki_czwartek_9_20130328_1947395232.jpg

Galeria

Parafia pod wezwaniem Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie | tel. 14 643 62 26 | e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl