REGULAMIN "Kolęda hej!" 2018

Radość z Narodzin Syna Bożego, zapisały wieki słowami i nutami kolęd i pastorałek,  dlatego organizujemy
w dniach 27 i 28 stycznia 2018 roku

XI  DZIECIĘCY I MŁODZIEŻOWY
FESTIWAL KOLĘDOWY SZCZUCIN  2018
„KOLĘDA, HEJ!’’
Festiwal „Kolęda, hej!’’ jest otwartym konkursem  dla dzieci i młodzieży szkolnej. Miejscem kolędowania jest  Hala  Widowiskowo – Sportowa w Szczucinie  ul. Rudnickiego 12. Celem festiwalu jest zachęcenie dzieci do śpiewania kolęd i pastorałek tych znanych i tych zapomnianych,  w sposób tradycyjny jak i według własnej aranżacji. Dla wykonawców tradycyjnych kolęd i pastorałek, których wykaz znajdziemy w Śpiewniku Kościelnym Ks. Jana Siedleckiego, Jury przydzieli dodatkowe punkty. Wykonawcy innych kolęd i pastorałek, mogą także uzyskać dodatkowe punkty po przedstawieniu dokumentacji ( Kantyczki, Śpiewniki regionalne). Wątpliwości należy wyjaśnić do 18  stycznia 2018 roku.
    Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 stycznia 2018 roku na adres:
                            Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko,   klasę lub wiek,    miejscowość,   nazwę  Szkoły lub Instytucji,   tytuł kolędy,   telefon kontaktowy.
 REGULAMIN
Soliści i  zespoły będą oceniani przez komisję konkursową w następujących kategoriach wiekowych:
1 –  kategoria przedszkolna < dzieci od lat 3 do klasy „0”>
2 –  kategoria szkolna młodsza< dzieci od klasy 1 do klasy 3 >
3 –  kategoria szkolna starsza< od klasy 4 do klasy 6 >
4 –  kategoria młodzieżowa młodsza<gimnazjum >
5 –  kategoria młodzieżowa starsza <klasy ponadgimnazjalne>
Każdą szkołę, przedszkole lub instytucję kultury może reprezentować maksymalnie  3 solistów lub 2 zespoły wokalno – instrumentalne, albo 2 chóry wielogłosowe w danej kategorii wiekowej. Soliści mogą zaprezentować 1 utwór, a zespoły lub chóry mogą zaprezentować maksymalnie 2 utwory z towarzyszeniem instrumentów lub z podkładem muzycznym na pendrive (pamięć USB). Dla usprawnienia organizacji Festiwalu podkład muzyczny należy przesłać  do 18 stycznia 2018 roku na adres e-mail Parafii.
Na pendrive powinien być nagrany tylko podkład muzyczny!!!
Organizatorzy festiwalu:  udostępnią sprzęt nagłaśniający oraz zastrzegają sobie prawo do zmiany w regulaminie.
W Sobotę 27 stycznia 2018 roku od godz. 10.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie odbędą się eliminacje wszystkich uczestników. Najlepsi i wyróżnieni zostaną zaproszeni na  KONCERT LAUREATÓW. KONCERT LAUREATÓW i rozdanie nagród odbędzie się w Niedzielę 28  stycznia o godz. 15.00, także w Hali Widowiskowo – Sportowej Szczucinie.  W tym dniu Festiwalu, zapewniona jest radość kolędowania, ubogacona loterią Szczęśliwych Aniołków.
       Serdecznie zapraszamy!
wielki_czwartek_4_20130328_1193767613.jpg